Спеціальні потреби

Лікарні готуються до спалаху свинячого грипу

З появою вірусу грипу H1N1 у Сполучених Штатах, деякі лікарні зіштовхнулися з серйозними проблемами, коли їм довелося лікувати хворих. Разом з тим, інші медичні установи зуміли впоратися із поставленим перед ними завданням без особливих труднощів. На околицях Вашингтона є лікарня, яка ще у квітні почала готуватися до напливу пацієнтів, хворих на свинячий грип.

Лікар Тем Лі, спеціалістка інфекційних хвороб, говорить, що в лікарні на передмісті Вашингтона вона спостерігає дедалі менше випадків захворювань на свинячий грип.

За словами Лі, перша хвиля піку інфекції припала на жовтень. І через кілька місяців вона очікує на новий спалах:

«Наша лікарня була готова до цього, адже за кілька місяців до спалаху ми розробили план як діяти в такому випадку. Ми завжди сподіваємося на краще, але готуємося завжди до гіршого».

Цей район у штаті Вірджинія, де розташована лікарня, відомий своїм мальовничим ландшафтом та кінними фермами. Сама лікарня є невеликою і розрахована на місцеве населення. У ній нараховується близько сотні ліжок.

Як тільки у Мексиці був зареєстрований перший випадок захворювання на грип, ця лікарня почала готуватися до спалаху інфекції.

Головний лікар Трейсі Турман, відповідальна за підготовку до надзвичайних ситуацій, каже:

«Ми розуміли, що це може перерости в епідемію і вже тоді почали робити все необхідне, щоби бути готовими до спалаху.

Вона продовжує:

«У нас були палати екстреної допомоги, і ми перетворили все на клініку з лікування грипу. Ось з цієї невеликої площі, де продавалися напої, ми зробили кімнату для очікувань».

Головний лікар розділив операційну на дві частини з окремим входом і спеціальною територією для пацієнтів хворих на грип.

Їхня мета – надати допомогу кожному пацієнтові і, разом з тим, не дати вірусу можливість поширитися на усю лікарню.

По всій лікарні встановлено спеціальні очищувачі, які вбивають інфекцію у повітрі. Кімнати прийому пацієнтів мають спеціальні системи циркуляції повітря, які за годину провітрюють кімнату 12 разів. Кожен лікар перед оглядом пацієнта одягає маску і рукавиці. І їх підготовка повністю себе виправдала. Трейсі каже, що окрема кімната для прийому пацієнтів дуже допомагає:

«Зазвичай ми у день приймаємо в середньому 80 пацієнтів. Щоправда не так давно був день, коли ми прийняли 158, і 50 з них мали симптоми грипу».

Більшість пацієнтів у цю лікарню приходило із так званої групи ризику – тобто вагітні жінки, діти і люди із слабким імунітетом. Якщо спалах інфекції повториться, кажуть у лікарні, то вони повністю готові до цього. Втім, оскільки дедалі більше людей зараз роблять щеплення від вірусу H1N1, лікарі сподіваються що найгірше вже позаду.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG