Спеціальні потреби

Лікарні готуються до спалаху свинячого грипу

З появою вірусу грипу H1N1 у Сполучених Штатах, деякі лікарні зіштовхнулися з серйозними проблемами, коли їм довелося лікувати хворих. Разом з тим, інші медичні установи зуміли впоратися із поставленим перед ними завданням без особливих труднощів. На околицях Вашингтона є лікарня, яка ще у квітні почала готуватися до напливу пацієнтів, хворих на свинячий грип.

Лікар Тем Лі, спеціалістка інфекційних хвороб, говорить, що в лікарні на передмісті Вашингтона вона спостерігає дедалі менше випадків захворювань на свинячий грип.

За словами Лі, перша хвиля піку інфекції припала на жовтень. І через кілька місяців вона очікує на новий спалах:

«Наша лікарня була готова до цього, адже за кілька місяців до спалаху ми розробили план як діяти в такому випадку. Ми завжди сподіваємося на краще, але готуємося завжди до гіршого».

Цей район у штаті Вірджинія, де розташована лікарня, відомий своїм мальовничим ландшафтом та кінними фермами. Сама лікарня є невеликою і розрахована на місцеве населення. У ній нараховується близько сотні ліжок.

Як тільки у Мексиці був зареєстрований перший випадок захворювання на грип, ця лікарня почала готуватися до спалаху інфекції.

Головний лікар Трейсі Турман, відповідальна за підготовку до надзвичайних ситуацій, каже:

«Ми розуміли, що це може перерости в епідемію і вже тоді почали робити все необхідне, щоби бути готовими до спалаху.

Вона продовжує:

«У нас були палати екстреної допомоги, і ми перетворили все на клініку з лікування грипу. Ось з цієї невеликої площі, де продавалися напої, ми зробили кімнату для очікувань».

Головний лікар розділив операційну на дві частини з окремим входом і спеціальною територією для пацієнтів хворих на грип.

Їхня мета – надати допомогу кожному пацієнтові і, разом з тим, не дати вірусу можливість поширитися на усю лікарню.

По всій лікарні встановлено спеціальні очищувачі, які вбивають інфекцію у повітрі. Кімнати прийому пацієнтів мають спеціальні системи циркуляції повітря, які за годину провітрюють кімнату 12 разів. Кожен лікар перед оглядом пацієнта одягає маску і рукавиці. І їх підготовка повністю себе виправдала. Трейсі каже, що окрема кімната для прийому пацієнтів дуже допомагає:

«Зазвичай ми у день приймаємо в середньому 80 пацієнтів. Щоправда не так давно був день, коли ми прийняли 158, і 50 з них мали симптоми грипу».

Більшість пацієнтів у цю лікарню приходило із так званої групи ризику – тобто вагітні жінки, діти і люди із слабким імунітетом. Якщо спалах інфекції повториться, кажуть у лікарні, то вони повністю готові до цього. Втім, оскільки дедалі більше людей зараз роблять щеплення від вірусу H1N1, лікарі сподіваються що найгірше вже позаду.
XS
SM
MD
LG