Спеціальні потреби

Студенти проти підвищення плати за навчання

У студентському містечку Каліфорнійського університету у Лос-Анджелесі було арештовано 52 студентів, які виступали проти збільшення платні за навчання. Рада директорів університету прийняла рішення про збільшення платні на 32%, яке ввійде в дію з наступного року.

Рік навчання в Каліфорнійському університеті коштує понад 10 тисяч доларів. Тепер ця сума зросте ще на майже дві тисячі.

Незважаючи на гучні демонстрації протестів, які спалахнули у студентських містечках Каліфорнійського університету, рада директорів все ж таки вирішила збільшити річну плату за навчання. Студенти обурені і розчаровані.

Додаткова оплата становитиме майже дві тисячі доларів і здійснюватиметься в два етапи – 600 доларів у весняному семестрі, 1300 – в осінньому. З 2002-го року – це восьме підвищення платні.

«Мої батьки працюють самі на себе», каже одна студентка, «і зараз оплачують моє навчання. Я не отримую допомоги, не маю позичок і працюю зараз на трьох роботах. Але скоро мені доведеться звернутися за кредитом».
На знак підтримки студентів багато викладачів скасували свої заняття і долучились до протестів. Освітяни кажуть, що підвищення платні робить освіту менш доступною.

Бетті Олсон Джонс є викладачкою і очолює профспілку вчителів:

«Я дивлюсь на те, що вони кажуть кожного дня – кожен має ходити в коледж, отримати роботу. Але насправді студенти не можуть дозволити собі взяти позичку».

Однак представники університету кажуть, що вони не мали іншого вибору. Своє рішення пояснює член Ради директорів Карен Бесс:

«Так як в Конгресі борються за проведення реформи галузі охорони здоров’я, ми щороку боремося за збільшення фінансування».

Однак урядове фінансування державних університетів з минулого року зменшилося на 12% по всій країні. Саме це і поклало на плечі студентів додаткові витрати.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG