Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко представив свою передвиборчу програму

Ті ж помаранчеві прапори, та сама підкова на щастя і знайоме гасло: «Ющенко – український президент!» У понеділок чинний глава держави, кандидат у президенти Віктор Ющенко презентував свою передвиборчу програму.

Ріка, в яку він заходить удруге, відчутно обміліла. Коло прихильників, ладних скандувати його ім’я, за ці 5 років звузилось від мільйонного Майдану до залу Українського дому на кількасот місць. Та ще поза стінами з’їзду, на вулиці, промову, трансльовану з великого екрану, слухало з півсотні однодумців із «Нашої України».

Втрата підтримки не змусила, однак, Ющенка засумніватись у правильності власних дій. Він затято повторює, що пишається здобутками свого президентства, з яких головним називає свободу:

«Одні пропонують великий мішок з цукерками, з цукром-рафінадом, яким посипають по дорогах і кажуть: вибирайте хліб, і ви будете щасливі. А я кажу – ні! Вибирайте свободу, вибирайте незалежну Україну – і ви будете і з цим цукром, і з цим хлібом, у вас буде все, як є все у належного європейця», – заявив президент, протиставивши свою програму програмам інших кандидатів.

Ющенко перераховує решту своїх досягнень на посту. Вільні вибори і знищена політична цензура, відроджена національна пам’ять і незалежне тестування у вишах. Десятки тисяч гривень допомоги на народження дитини і замість дітей у черзі за прийомними батьками – черга батьків за усиновленням.

Він каже, що для глибших реформ йому як українському президенту бракувало одного: українського прем’єра.
«Ми маємо ту владу, яка не здатна робити політику реформ. Але переконаний – ми доживемо до того світлого дня, коли український уряд очолить український прем’єр, і Україна буде країною передових європейських реформ».

«І я сподіваюся, що ВОНА не переможе. Я не знаю, що ви маєте на увазі, а я маю на увазі – криза. Криза моралі, криза духу, та корупція, той лад, яке в нас сьогодні є», -- наголосив Ющенко, не пропустивши нагоди «пройтися» по своїй основній опонентці Юлії Тимошенко.

Президент вкотре повторив: Україну спасе тільки патріот. І наголосив: «Я вдруге постаю перед українським народом, бо не маю права залишати поле боротьби за нашу націю і нашу державу».

Представляючи свою програму, кандидат у президенти Віктор Ющенко, серед іншого, пообіцяв: він доб’ється для українців права безвізового в’їзду до країн Європейського Союзу. Запровадить окремі податкові суди та обкладе спеціальним податком розкішне майно – вілли, яхти, лімузини. Для вчителів та лікарів встановить статус державних службовців. Для матерів, діти яких відвідують дошкільні заклади та навчаються в молодших класах, скоротить робочий день на одну годину із збереженням заробітної плати. Скоротить термін попереднього затримання в міліції з 72 до 24 годин, а для «перевертнів у погонах» доб’ється максимального терміну ув’язнення з конфіскацією майна.

«Я вам даю слово: після виборів 2010 року і моєї перемоги ми будемо мати чесну міліцію, чесних митників, чесних податківців. Я вам обіцяю», – запевнив кандидат, який 5 років тому обіцяв «Бандитам – тюрми!»

Віктор Ющенко заявив також, що, вдруге ставши президентом, дасть Верховній Раді 100 днів на розгляд свого проекту Конституції. Якщо ж через 100 днів країна не отримає нової Конституції – він розпустить парламент.

За словами президента, його передвиборча програма – це продумана й цілісна програма творення сильної національної держави. «Я вірю у нашу перемогу. Я вірю у власні сили. Ми зможемо, і Україна переможе», -- завершив свою промову Ющенко під оплески однодумців.

Ці слова повторили тезу з нового передвиборчого ролика, показаного на самому початку з’їзду. У ньому президент звертається до українців з Дніпрових круч, на тлі світанкового сонця:

«Свобода схожа на сонце. Ми не помічаємо її, коли вона є. Я хочу назавжди зберегти свободу. Саме тому я йду на вибори. Я усвідомлюю мету, мій вибір зроблено. Свій вибір зробите ви, бо ще зараз все виключно залежить від нас. Ми повинні йти вперед, не можемо зупинятися, щоб наші діти, внуки і правнуки не починали все спочатку», -- сказав Віктор Ющенко.

Як він додав:

«Я обираю вільну, сильну і справедливу Україну. Ми зможемо, і Україна переможе

Всі новини дня

G-7, ЄС і Австралія далі закручують крани російській нафті й пальному

Міністерка фінансів США Дженет Єллен сказала, що санкції проти російських енергоносіїв спрямовані «на зменшення здатності Росії вести незаконну війну» проти України.

З наближенням річниці лютневого вторгнення Росії в Україну країни G-7 і Європейського Союзу розширили ембарго на російські нафтопродукти, щоб зменшити ресурси Москви для ведення війни проти України.

ЄС та G-7 і Австралія погодилися запроваджувати на міжнародному ринку цінову стелю для російських нафтопродуктів зокрема $100 для дизельного пального і $45 для мазуту.

Тим часом у Європі набрала чинності заборона на імпорт дизельного пального та інших нафтопродуктів вироблених в Росії.

«Запроваджені нами цінові стелі будуть відігравати вирішальну роль у намаганнях глобальної коаліції, спрямованих на зменшення здатності Росії вести свою незаконну війну», - сказала про це міністерка фінансів США Дженет Єллен.

США, ЄС, Велика Британія та деякі інші ще раніше відмовилися повністю або частково від купівлі в Росії вугілля й транспортованої морем нафти, а також запровадили в грудні цінову стелю для російської нафти на міжнародного ринку - $60 за барель.

Західні уряди сподіваються, що поєднання ембарго з ціновими обмеженнями означатиме, що світовий ринок буде забезпечений нафтопродуктами, але ціни на російський експорт і зменшаться, скорочуючи прибутки Москви.

Надходження від експорту енергоносіїв є життєвоважливим для російського державного бюджету, і згідно з деякими західними оцінками бажана мінімальна ціна нафти для Росії становить $70 за барель.

Загалом запроваджені проти Росії 2022 року міжнародні санкції не мали такого глибокого впливу на російську економіку, якого сподівалися деякі західні лідери, бо Росія зокрема отримала вигоду від світового стрибка цін енергію спричиненого її вторгненням в Україну.

Але агентство Reuters повідомляє, що згідно з офіційними даними міністерства фінансів Росії за минулий січень рівень місячних доходів від продажу російської нафти й газу впав до найнижчого рівня з серпня 2020 р.

Росія намагається компенсувати втрати, переспрямовуючи свій експорт енергоносіїв до таких країн як Китай, Індія та інші, які збільшили споживання російської нафти, користуючись зокрема ціновими знижками.

У Москві західні санкції називають незаконними і такими, що шкодять світовій економіці.

Дивіться також:

Європа ввела заборону на російський дизель

У неділю Європа ввела заборону на російське дизельне паливо та інші нафтопродукти у намаганнях скоротити енергетичну залежність від Москви та доходи Кремля від викопного палива через вторгнення в Україну, повідомляє агентство AP.

Раніше країни "Групи семи" погодились обмежити ціну на дизельне паливо з Росії, щоб дозволити російському дизельному паливу продовжувати надходити до таких країн, як Китай та Індія, і таким чином уникнути раптового зростання цін, яке зашкодить споживачам у всьому світі, одночасно зменшуючи прибутки, що фінансують бюджет і війну Москви.

Ціни на дизельне пальне зросли через відновлення попиту після пандемії COVID-19 та обмеження нафтопереробних потужностей, що спричинило інфляцію інших товарів у всьому світі.

Наразі, як повідомляє AP, 27 країн Європейського Союзу шукають нові поставки дизельного палива зі США, Близького Сходу та Індії, щоб замінити поставки з Росії, яка свого часу забезпечувала 10% загальних потреб Європи в дизельному паливі.

Обмеження ціни в 100 доларів за барель на дизельне пальне, авіаційне паливо та бензин має бути забезпечено шляхом заборони страховим службам і транспортним службам перевозити дизельне пальне з вищою ціною. Більшість цих страхових та транспортних компаній знаходяться в західних країнах.

Це слідує за обмеженням на російську сиру нафту, встановлене у 60 доларів за барель, яке набуло чинності в грудні.

Заборона передбачає 55-денний пільговий період для дизельного палива, завантаженого в танкери до неділі, щоб уникнути нестабільності на ринках. Офіційні особи Європейського Союзу кажуть, що імпортери мали час пристосуватися після оголошення про заборону в червні.

Тільки в грудні, повідомляє AP Росія заробила понад 2 мільярди доларів від продажу дизельного палива в Європу, оскільки імпортери, схоже, запасалися додатковими закупівлями перед вступом в дію заборони.

Європа вже заборонила російське вугілля та більшість сирої нафти, тоді як Москва припинила більшість поставок природного газу.

В матеріалі використані джерела AP

Українському студенту у США під час баскетбольної гри кричали "Росія". Команда-суперник попросила вибачень

Киянин Макс Шульга (справа) під час гри команд Utah State Aggies проти Colorado State Rams. 4 лютого 2023. Фото: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports/Reuters

Університетська баскетбольна команда Colorado State Rams принесла вибачення за те, що її вболівальники скандували "Росія" на адресу українця з команди-супротивника Utah State Aggies Максу Шульзі.

Вигуки лунали від "невеликої групи осіб" з трибун й вони були чутні в телевізійній трансляції гри на калані CBS, коли Шульга виходив на лінію штрафного кидка в другій половині матчу. Зрештою команда, в якій грає українець, перемогла 88 проти 79, зокрема, завдяки успішному кидку Шульги на останніх секундах.

"Від імені команди університету Colorado State ми приносимо вибачення студенту-спортсмену та команді університету Utah State, - йдеться в серії твітів. - Це є порушенням нашої непохитної віри в Політику спортивної порядності Маунтін-Вест (ліги західних американських штатів - ред.) і принципів спільноти університету".

Там додали: "Кожен учасник, студент і вболівальник повинні почувати себе бажаними на наших майданчиках, і те, що таке сталося, неприпустимо в університеті штату Колорадо".

Тренер Rams Ніко Медвед також написав вибачення у Twitter: "Я дуже поважаю (команду університету штату Юта) і Макса Шульгу. У нас чудові фанати та студенти, але це неприпустимо! Мої щирі вибачення".

Сім'я Шульги живе у Києві, сам хлопець вчився у школі в Іспанії.

Папа Римський заявив про готовність зустрітися з Зеленським та Путіним

Папа Римський Франциск

Папа Римський Франциск запевнив, що він готовий провести зустріч із президентом України Володимиром Зеленським та російським лідером Володимиром Путіним, пише Rai News.

«Я відкритий для зустрічі з обома президентами – Україною та Росією», – заявив понтифік під час пресконференції.

Він також додав, що досі не відвідав Київ, оскільки зараз ще немає можливості приїхати до Москви. Але Папа зазначив, що просить про діалог.

Папа Римський Франциск 9 січня у щорічній промові перед акредитованими у Ватикані дипломатами заявив, що війни, подібні до війни в Україні, де цивільні території піддаються безладному знищенню, «є злочином проти Бога та людства».

Раніше у різдвяній промові 25 грудня папа Римський Франциск згадав про «українців, які переживають це Різдво в темряві, холоді, далеко від своїх домівок через знищення, спричинені десятьма місяцями війни».

Як у США виготовляють артилерійські снаряди для України - репортаж NYT

Український військовик використовує американський зенітно-ракетний комплекс Stinger на Миколаївщині, 11 серпня 2022. REUTERS/Anna Kudriavtseva

Щодня у США виробляють понад 460 артилерійських снарядів, більшість з яких іде в Україну. Журналісти газети The New York Times отримали дозвіл від Пентагону відвідати заводи Міноборони США із виготовлення боєприпасів: у Скрентоні, штат Пенсильванія, виготовляють корпуси, а в Міддлтауні, штат Айова, - наповнюють їх вибуховою речовиною і пакують для відправлення.

Фабрика у Скрентоні почала виготовляти корпуси до боєприпасів іще у 1950-х роках під час Корейської війни. Там 10-метрові сталеві балки розрізають, нагрівають до понад 1000 градусів за Цельсієм і завдяки роботизованій техніці переплавляють на заготовку. "По 40 снарядів за один раз упаковують у лотки, які подають у довгу піч для чотиригодинного процесу термічної обробки, завдяки якому сталь розбивається на дрібні смертоносні шматки, коли снаряд вибухає", - йдеться у статті.

Після охолодження, токарського верстата й фарбування у Скрентоні снаряди відправляють до Айови, де "порожні болванки перетворюються на зброю". Там боєприпаси наповнюють вибуховою речовиною IMX-101 - знімати в одному з приміщень заборонено, адже будь-яка електроніка через її статичну електрику може спричинити детонацію вибухових речовин у повітрі.

Після того "рентгенівські промені виявляють будь-які порожнечі всередині снарядів, які можуть перешкоджати їхнім бойовим характеристикам. Це одна з останніх перевірок якості зброї".

Виготовлення цих снарядів на обох заводах забирає кілька тижнів, йдеться у репортажі.

Журналісти видання описують ретельний процес перевірок на багатьох етапах, після чого снаряди випробують. "Палети з 24 снарядів забирають краном і переміщуються в сусіднє приміщення, де на них чекають вагони на двох залізничних коліях. Частина снарядів буде відправлена в Юму, штат Аризона, де їх оснастять детонаторами та випробують на гаубицях. Якщо вони пройдуть тест, решта партії у десятки тисяч снарядів, виготовлених того місяця, будуть схвалені для використання та сертифіковані для бойових дій. Більшість поїде в Україну".

NYT пише, що Пентагон планує наростити виробництво на цих потужностях до 90 тисяч на місяць за два роки.

Нагадаємо, 3 лютого адміністрація президента Джо Байдена оголосила про додаткову безпекову допомогу Україні на загальну суму майже 2.2 мільярда доларів. Оголошений пакет включає критично важливі засоби протиповітряної оборони, броньовані машини піхоти та інше обладнання, включно з протитанковими ракетами Javelin, артилерійськими боєприпасами, звичайними ракетами та ракетами великої дальності для наданих раніше HIMARS.

Більше

XS
SM
MD
LG