Спеціальні потреби

Ющенко представив свою передвиборчу програму


Ті ж помаранчеві прапори, та сама підкова на щастя і знайоме гасло: «Ющенко – український президент!» У понеділок чинний глава держави, кандидат у президенти Віктор Ющенко презентував свою передвиборчу програму.

Ріка, в яку він заходить удруге, відчутно обміліла. Коло прихильників, ладних скандувати його ім’я, за ці 5 років звузилось від мільйонного Майдану до залу Українського дому на кількасот місць. Та ще поза стінами з’їзду, на вулиці, промову, трансльовану з великого екрану, слухало з півсотні однодумців із «Нашої України».

Втрата підтримки не змусила, однак, Ющенка засумніватись у правильності власних дій. Він затято повторює, що пишається здобутками свого президентства, з яких головним називає свободу:

«Одні пропонують великий мішок з цукерками, з цукром-рафінадом, яким посипають по дорогах і кажуть: вибирайте хліб, і ви будете щасливі. А я кажу – ні! Вибирайте свободу, вибирайте незалежну Україну – і ви будете і з цим цукром, і з цим хлібом, у вас буде все, як є все у належного європейця», – заявив президент, протиставивши свою програму програмам інших кандидатів.

Ющенко перераховує решту своїх досягнень на посту. Вільні вибори і знищена політична цензура, відроджена національна пам’ять і незалежне тестування у вишах. Десятки тисяч гривень допомоги на народження дитини і замість дітей у черзі за прийомними батьками – черга батьків за усиновленням.

Він каже, що для глибших реформ йому як українському президенту бракувало одного: українського прем’єра.
«Ми маємо ту владу, яка не здатна робити політику реформ. Але переконаний – ми доживемо до того світлого дня, коли український уряд очолить український прем’єр, і Україна буде країною передових європейських реформ».

«І я сподіваюся, що ВОНА не переможе. Я не знаю, що ви маєте на увазі, а я маю на увазі – криза. Криза моралі, криза духу, та корупція, той лад, яке в нас сьогодні є», -- наголосив Ющенко, не пропустивши нагоди «пройтися» по своїй основній опонентці Юлії Тимошенко.

Президент вкотре повторив: Україну спасе тільки патріот. І наголосив: «Я вдруге постаю перед українським народом, бо не маю права залишати поле боротьби за нашу націю і нашу державу».

Представляючи свою програму, кандидат у президенти Віктор Ющенко, серед іншого, пообіцяв: він доб’ється для українців права безвізового в’їзду до країн Європейського Союзу. Запровадить окремі податкові суди та обкладе спеціальним податком розкішне майно – вілли, яхти, лімузини. Для вчителів та лікарів встановить статус державних службовців. Для матерів, діти яких відвідують дошкільні заклади та навчаються в молодших класах, скоротить робочий день на одну годину із збереженням заробітної плати. Скоротить термін попереднього затримання в міліції з 72 до 24 годин, а для «перевертнів у погонах» доб’ється максимального терміну ув’язнення з конфіскацією майна.

«Я вам даю слово: після виборів 2010 року і моєї перемоги ми будемо мати чесну міліцію, чесних митників, чесних податківців. Я вам обіцяю», – запевнив кандидат, який 5 років тому обіцяв «Бандитам – тюрми!»

Віктор Ющенко заявив також, що, вдруге ставши президентом, дасть Верховній Раді 100 днів на розгляд свого проекту Конституції. Якщо ж через 100 днів країна не отримає нової Конституції – він розпустить парламент.

За словами президента, його передвиборча програма – це продумана й цілісна програма творення сильної національної держави. «Я вірю у нашу перемогу. Я вірю у власні сили. Ми зможемо, і Україна переможе», -- завершив свою промову Ющенко під оплески однодумців.

Ці слова повторили тезу з нового передвиборчого ролика, показаного на самому початку з’їзду. У ньому президент звертається до українців з Дніпрових круч, на тлі світанкового сонця:

«Свобода схожа на сонце. Ми не помічаємо її, коли вона є. Я хочу назавжди зберегти свободу. Саме тому я йду на вибори. Я усвідомлюю мету, мій вибір зроблено. Свій вибір зробите ви, бо ще зараз все виключно залежить від нас. Ми повинні йти вперед, не можемо зупинятися, щоб наші діти, внуки і правнуки не починали все спочатку», -- сказав Віктор Ющенко.

Як він додав:

«Я обираю вільну, сильну і справедливу Україну. Ми зможемо, і Україна переможе

XS
SM
MD
LG