Спеціальні потреби

Актуально

У США не вщухають дискусії щодо ‘медичної’ марихуани
Американська медична асоціація, найбільша медична організація США, закликала американський уряд переглянути класифікацію марихуани як небезпечного наркотику, що не має жодного лікувального застосування. Медики закликали до проведення додаткових досліджень з метою вивчення її лікувальних властивостей.

Наразі чотирнадцять із п’ятдесяти американських штатів дозволяють використання марихуани у терапевтичних цілях. Хоча використання та збут марихуани залишається поза законом, адміністрація президента Обами нещодавно заявила, що не буде переслідувати ліцензовані аптеки, в яких продають марихуану.

Легкість, з якою марихуана доступна у Каліфорнії, відома та навіть є предметом висміювання в комедійних фільмах.

І для багатьох, хто вживає марихуану в цьому штаті, це – правда. В одній аптеці у Сан-Франциско марихуану продають усім, хто має довідку від лікаря. Це є легальним у Каліфорнії та поза законом в усіх інших штатах. Поруч в місті Окланд у Медичному центрі Гарборсайд знаходиться навіть більша аптека, де марихуану щоденно купує до 600 пацієнтів. Її власник Стів Дієнжело каже, що жодних законів вони не порушують.

«Коли до нас пацієнт приходить вперше, ми, звичайно, перевіряємо, чи має він легальні медичні підстави вживати коноплі. Потім ми просимо його підписати договір. Згідно з цим договором, він стає членом нашого кооперативу та уповноважує всіх інших членів кооперативу збирати від його імені коноплі.

Бажаючі заснувати власні клініки, де лікують марихуаною, можуть вступити до спеціального навчального закладу – Університету Окстердам. Представник університету Ричард Лі каже:

«Після того, як вони вивчать політичні та юридичні аспекти, студенти можуть взяти курси з городництва, готування страв з коноплями, виробництва гашишу, догляду за бруньками, менеджменту, заснування власного бізнесу, акціонерного товариства і тому подібне».

У Лос-Анджелесі існує понад вісімсот клінік, де лікують за допомогою конопель, – більше, ніж кав’ярень Старбакс чи шкіл. Деякі клініки мають ліцензії, але чимало з них діють поза законом. Міська влада намагається їх закрити. Більшість поліцейських виступає проти аптек та клінік, в яких продають марихуану. Голова поліцейського відділу в місті Ковіна Кім Рейні каже, що він вірить, що конопля може допомогти хворим людям, але вони, вважає він,складають не більше двох відсотків з усіх курців марихуани:

«Люди з раком, розсіяним склерозом, іншими медичними показаннями – можливо, в марихуані є певні властивості, які дають їм певне полегшення. З цим в мене проблем немає. В мене проблема з іншими 98%, які, за нашою інформацією, використовують прогалини в законі, аби вживати марихуани з метою відпочинку.

Білл Бритт побоюється обмеження доступу до наркотику. Він страждав на поліомієліт у дитинстві і каже, що вживання марихуани робить непотрібним прийом великої кількості інших ліків. Бритт робить процедури з марихуаною кілька разів у день.

«Інакше я б вживав знеболювальні засоби, певні релаксанти для м’язів, щось проти спазмів, проти нудоти, щось проти депресії. Це було б багато ліків».

Деякі лікарі в Каліфорнії погоджуються, що марихуана дійсно допомагає їхнім пацієнтам. Один із них - Дейвид Бірмен:

«В деяких це дає чудовий результат. Один пацієнт в мене був паралізований, мав сильні болі».

Доктор Дейвид Бірмен рекомендує вживання марихуани за кількома медичними показаннями, включно із хронічним болем. Деякі споживачі марихуани хочуть, аби доступ до неї був ще легшим. Національна асоціація за реформування законів щодо марихуани нещодавно провела в Сан-Франциско конференцію, куди з`їхалися борці за легалізацію марихуани, споживачі та власники клінік. Засновник цієї організації Кіф Строуп каже, що вживання марихуани має бути легальним як з медичною, так із розважальною метою:

«Немає абсолютно нічого поганого у відповідальному вживанні марихуани. Уряд не має в це втручатися. Якщо чесно, то ми маємо припинити арештовувати, а навпаки – почати поважати відповідальних курців марихуани».

Строуп та його однодумці виступають за повну легалізацію марихуани та кажуть, що її збут можна обкласти податком так само як продаж алкоголю та цигарок. Але як противники, так і прихильники легалізації марихуани погоджуються, що існуючі закони щодо збуту та вживання марихуани є недосконалими і що рано чи пізно вони будуть опротестовані у судах.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG