Спеціальні потреби

У США не вщухають дискусії щодо ‘медичної’ марихуани

Американська медична асоціація, найбільша медична організація США, закликала американський уряд переглянути класифікацію марихуани як небезпечного наркотику, що не має жодного лікувального застосування. Медики закликали до проведення додаткових досліджень з метою вивчення її лікувальних властивостей.

Наразі чотирнадцять із п’ятдесяти американських штатів дозволяють використання марихуани у терапевтичних цілях. Хоча використання та збут марихуани залишається поза законом, адміністрація президента Обами нещодавно заявила, що не буде переслідувати ліцензовані аптеки, в яких продають марихуану.

Легкість, з якою марихуана доступна у Каліфорнії, відома та навіть є предметом висміювання в комедійних фільмах.

І для багатьох, хто вживає марихуану в цьому штаті, це – правда. В одній аптеці у Сан-Франциско марихуану продають усім, хто має довідку від лікаря. Це є легальним у Каліфорнії та поза законом в усіх інших штатах. Поруч в місті Окланд у Медичному центрі Гарборсайд знаходиться навіть більша аптека, де марихуану щоденно купує до 600 пацієнтів. Її власник Стів Дієнжело каже, що жодних законів вони не порушують.

«Коли до нас пацієнт приходить вперше, ми, звичайно, перевіряємо, чи має він легальні медичні підстави вживати коноплі. Потім ми просимо його підписати договір. Згідно з цим договором, він стає членом нашого кооперативу та уповноважує всіх інших членів кооперативу збирати від його імені коноплі.

Бажаючі заснувати власні клініки, де лікують марихуаною, можуть вступити до спеціального навчального закладу – Університету Окстердам. Представник університету Ричард Лі каже:

«Після того, як вони вивчать політичні та юридичні аспекти, студенти можуть взяти курси з городництва, готування страв з коноплями, виробництва гашишу, догляду за бруньками, менеджменту, заснування власного бізнесу, акціонерного товариства і тому подібне».

У Лос-Анджелесі існує понад вісімсот клінік, де лікують за допомогою конопель, – більше, ніж кав’ярень Старбакс чи шкіл. Деякі клініки мають ліцензії, але чимало з них діють поза законом. Міська влада намагається їх закрити. Більшість поліцейських виступає проти аптек та клінік, в яких продають марихуану. Голова поліцейського відділу в місті Ковіна Кім Рейні каже, що він вірить, що конопля може допомогти хворим людям, але вони, вважає він,складають не більше двох відсотків з усіх курців марихуани:

«Люди з раком, розсіяним склерозом, іншими медичними показаннями – можливо, в марихуані є певні властивості, які дають їм певне полегшення. З цим в мене проблем немає. В мене проблема з іншими 98%, які, за нашою інформацією, використовують прогалини в законі, аби вживати марихуани з метою відпочинку.

Білл Бритт побоюється обмеження доступу до наркотику. Він страждав на поліомієліт у дитинстві і каже, що вживання марихуани робить непотрібним прийом великої кількості інших ліків. Бритт робить процедури з марихуаною кілька разів у день.

«Інакше я б вживав знеболювальні засоби, певні релаксанти для м’язів, щось проти спазмів, проти нудоти, щось проти депресії. Це було б багато ліків».

Деякі лікарі в Каліфорнії погоджуються, що марихуана дійсно допомагає їхнім пацієнтам. Один із них - Дейвид Бірмен:

«В деяких це дає чудовий результат. Один пацієнт в мене був паралізований, мав сильні болі».

Доктор Дейвид Бірмен рекомендує вживання марихуани за кількома медичними показаннями, включно із хронічним болем. Деякі споживачі марихуани хочуть, аби доступ до неї був ще легшим. Національна асоціація за реформування законів щодо марихуани нещодавно провела в Сан-Франциско конференцію, куди з`їхалися борці за легалізацію марихуани, споживачі та власники клінік. Засновник цієї організації Кіф Строуп каже, що вживання марихуани має бути легальним як з медичною, так із розважальною метою:

«Немає абсолютно нічого поганого у відповідальному вживанні марихуани. Уряд не має в це втручатися. Якщо чесно, то ми маємо припинити арештовувати, а навпаки – почати поважати відповідальних курців марихуани».

Строуп та його однодумці виступають за повну легалізацію марихуани та кажуть, що її збут можна обкласти податком так само як продаж алкоголю та цигарок. Але як противники, так і прихильники легалізації марихуани погоджуються, що існуючі закони щодо збуту та вживання марихуани є недосконалими і що рано чи пізно вони будуть опротестовані у судах.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG