Спеціальні потреби

Тойота відкличе з продажу чотири мільйони автомобілів


Майже чотири мільйони машин марок Тойота та Лексус у січні будуть відкликані їх японським автовиробником для безкоштовної заміни або ремонту. Тойота замінить педалі газу у всіх відкликаних авто. Застрягання педалі газу у неправильно встановленому килимі під водієм, як вважається, стало причиною кількох епізодів неконтрольованого набирання швидкості автомобілями і смертельних аварій. Крім заміни педалі, автовиробник внесе інші додаткові модифікації у системи контролю швидкості та гальм, деяких моделей своїх авто. До проведення ремонту, Тойота радить усім всласникам її машин зняти водійський килим і перевірити чи нічого не блокує педаль газу.

Це повідомлення стосується багатьох моделей, виробництва Тойоти останніх років. Серед них і найпопулярніші – Камрі та Пріус, а також кілька моделей марки Лексус.

Компанія отримала близько сотні нарікань про несподіване набирання швидкості автомобілями. У 17 випадках це стало причиною серйозних аварій, в яких загинуло п’ятеро людей. Дехто вважає, що проблема насправді не в педалі газу, а в електронній системі, що керує швидкістю автомобіля.

Спочатку представники Тойоти стверджувала, що проблема була у невірно встановленому килимі, який блокував педаль газу. Втім деякі фахівці встановили, що проблема у дизайні самої педалі. І зараз, напередодні Дня подяки, коли мільони американців подорожують у своїх авто до рідних та друзів, Тойота оголосила про найбільше в своїй історії відкликання автомобілів. При цьому у компанії переконують, що проблема не в електроніці, а дійсно, у дизайні педалі газу.

Американські експерти вже зараз почали розсилати водіям деякі рекомендації, що робити, якщо заклинила педаль газу і авто стрімко набирає швидкість. У першу чергу, радять вони, треба перемкнутись на нейтральну передачу і лише тоді починати гальмувати.

XS
SM
MD
LG