Спеціальні потреби

Світова спільнота бореться із поширенням ВІЛ/СНІДу

Пройшло вже майже три десятиліття з моменту світового спалаху захворювань на СНІД. Понад 25 мільйонів людей померло від СНІДу з часу, коли хвороба почала стрімко поширюватись світом у 80-их роках. 90% хворих на ВІЛ/СНІД живуть у бідних країнах світу.

Однак, у боротьбі з хворобою спостерігається прогрес. За останні 10 років антиретровірусні ліки значно подешевшали і стали більш доступними для країн третього світу. Лікарі кажуть, що декілька років тому лише кілька десятків тисяч людей були на ліках. Сьогодні близько чотирьох мільйонів жителів країн на шляху розвитку отримують ліки.

Втім, не дивлячись на успіхи, науковці та лікарі посилено працюють над новими способами боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Найбільше уваги приділяється пошуку вакцини.

Цього року у Таїланді було опубліковано результати випробування вакцини за участю16 тисяч волонтерів. За словами медиків, ця вакцина зменшує ризик зараження на невелику, але суттєву для оптимізму долю.

Науковці також працюють над мікробіцидами – кремами та гелями, які після нанесення блокують проникнення вірусу. Це допоможе жінкам краще захистити себе від заражених партнерів.

Лікарі також працюють над так званим прополактіксом, засобом який би запобігав зараженню. Боротьба із СНІДом вимагає стабільного фінансування, що в умовах глобальної економічної кризи є проблемою для країн на шляху розвитку. Як вихід із ситуації,деякі науковці пропонують включати лікування ВІЛ/СНІДу у медичне страхування в країнах, де хвороба переросла на епідемію. Адже, за словами експертів, це – хронічна хвороба, з якою людству доведеться боротися ще не один десяток років.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG