Спеціальні потреби

Актуально

Вийшла книжка про внески українців у нашу цивілізацію

Джек Пеленс, П’єр Берегуа, Рамон Гнатишин, Ігор Сікорський, Вільям Джус, Вільям Курилик, Олександр Архипенко – це лише декілька відомих прізвищ з різних сфер життя західних країн. Однак, не-українці і, до речі, інколи також українці, часто не здогадуються, що тут йдеться про осіб українського походження.

Бувало, що життя змушувало українців емігрувати з батьківщини у пошуканках кращої долі. Дехто із них у країнах поселення став відомим у тій чи іншій сфері життя. Врешті, дуже багато людей, які працювали або в Україні або в інших республіках колишнього союзу, дуже часто потрапляли у категорію «радянських» або так званих «вітчизняних» вчених, винахідників, військових, спортсменів, художників тощо.

Днями у Посольстві України у Вашингтоні відбулася презентація книжки відомого українського історика, професора Київського університету Володимира Сергійчука «Ukrainian Contributions to the World». Це англомовне видання є перекладом книжки «Що дала Україна світові», здійсненим Михайлиною і Юрієм Загайкевичами зі штату Флорида.

Професор Сергійчук розповів, що задум цієї книжки сягає початку 1990-х років, коли в газеті «Освіта» він помістив окремі нариси, що тепер увійшли в цю книжку, про видатних українських математиків, фізиків. Деякі з них вже тоді перекладалися на англійську мову.

Книжкою професора Сергійчука ще торік зацікавилися турки, які не лише переклали її на турецьку мову, але вирішили написати подібну крижку про своїх земляків. Це лише підкреслило важливість перекладу книжки для англомовного світу. Цю книжку – як сказав радник посольства Олександр Александрович, отримають новий посол США у Києві Джон Теффт і державний секретар Гілларі Клінтон.

Особливістю цієї книжки, сказав пан Сергійчук, є те, що це не енциклопедична збірка біографій окремих людей, в ній показано внесок українців у розвиток певних галузей, наприклад у математику, фізику, хімію, військову й ракетну техніку.

За словами професора Сергійчука, можна поставити запитання – чи у цій книзі подано всі прізвища осіб, які внесли вагомий вклад до світової культури, до різних галузей знань. Відповідь мусить бути «ні», тому що насправді вклад українців не можна передати ні в одній книжці, ні навіть у багатотомному виданні. Він надто великий, його оцінка вимагає багаторічної праці великого колективу людей. Це величезна книга, яка поповнюватиметься прізвищами недослідженого ще минулого, а над усе – майбутнього.

Автор висловив сподівання, що нова книга дасть світу можливість краще пізнати українців і Україну та їх часто нерозкриті внески у розвиток нашої цивілізації.

Всі новини дня

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео

Українки у США друкують та продають футболки з відомою маркою Укрпошти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:51 0:00

Українці у США вболівають за Україну та як можуть наближають перемогу у війні. Мар’яна та Аня вирішили друкувати та продавати футболки з відомою маркою Укрпошти, на якій зображений затоплений крейсер Москва. З ними спілкувалася Ірина Соломко.

Історія родини з Ірпеня: “Не боїшся, що тебе вбʼють, боїшся, що тобі знову доведеться тікати”. Відео

Однією з початкових цілей Росії було захопити Київ за декілька днів. В перші тижні повномасштабного вторгнення окупаційні війська зайшли в міста поблизу української столиці. Серед інших громад, від російської армії сильно постраждав Ірпінь. Деталі – від Анни Чернікової.

Колишній міністр закордонних справ Литви: «Для НАТО прийшов час себе показати». Відео

У Литві відзначають посилення сил НАТО на східному фланзі - про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів колишній міністр закордонних справ цієї країни Лінас Лінкявічус. Він також порівняв НАТО з Феррарі, яка задовго стоїть у гаражі.

Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео

Скільки HIMARS потрібно Україні для переваги? - оцінка генерала Годжеса. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:38 0:00

Чого Україні можна очікувати від саміту НАТО – подробиці. Відео

Чого Україні можна очікувати від саміту НАТО – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

У Мадриді розпочався саміт НАТО. Напередодні Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генсеком Альянсу Єнсом Столтенберґом - і наголосив на важливості потужної протиракетної оборони для України.

Більше

XS
SM
MD
LG