Спеціальні потреби

Актуально

РНБО України попереджає про нову газову кризу

Рада національної безпеки і оборони України попереджає про ймовірність повторення нової газової кризи. Про такий сценарій йдеться в аналітичній записці, оприлюдненій на Інтернет-сторінці РНБО.

В документі вказується, що в такому розвиткові подій може бути зацікавлена Російська Федерація. Мовляв, таким чином хочуть дискредитувати Україну і змусити її укласти нові газові угоди на менш вигідних для неї умовах. Метою такого плану може бути отримання Росією контролю над українською ГТС та отримання важелів впливу на країни Євросоюзу. Вірогідність такого розвитку подій експерти РНБО називають досить високою і прогнозують, що сценарій може бути розрахований на три-п'ять років. Додатковими важелями впливу на Україну у звіті називають штрафи за недобір газу та судові позови від дочірньої структури російського «Газпрому» компанії «Росукренерго». Їх претензії можуть складати мільярди доларів.

Незгоду з такими прогнозами висловили в НАК «Нафтогаз України». В українській газовій монополії вважають висновки експертів РНБО суперечливими. Мовляв, усі українські лідери дали Євросоюзу чіткі гарантії, що криза не повториться. Тому такі прогнози шкодять налагодженню конструктивного діалогу із Росією. В компанії нагадують, що і з «Газпромом» домовилися про зменшення обсягів закупівлі газу, і кредиторів переконали відкласти виплату боргових зобов'язань. Тому ніяких фінансових передумов для зриву графіку розрахунків за паливо не вбачають. І закликають чиновників не політизувати це питання.

Зберігати спокій закликає і російське керівництво. Президент РФ Дмитро Медведєв висловив сьогодні сподівання, що перехід з нового року на ринкові ціни на газ пройде для України безболісно. Російський лідер каже, що уряди двох країн витратили багато часу, щоб перевести стосунки в газовій сфері в цивілізоване русло і закликає виконувати домовленості. Медведєв не вбачає підстав для перегляду укладених угод і в той же час не проти вдосконалення контрактів. Президент РФ зазначив, якщо Україна виконуватиме домовленості, проблем із постачанням газу до країн ЄС не буде.

Всі новини дня

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Більше

XS
SM
MD
LG