Спеціальні потреби

Актуально

У 31 африканській країні не вистачає продуктів харчування

Наслідки глобального потепління вже сьогодні відчутні для багатьох африканських країн. Посухи та неврожайність призвели до нестачі продуктів харчування у найбідніших державах Африки. Відтак лідери цих країн сподіваються, що під час саміту у Копенгагені багаті країни світу запропонують їм допомогу.

Шокуючі приклади недоїдання є очевидними у центрах харчування дітей по всій Ефіопії. Чверть століття після голоду, який забрав життя мільйона людей, населення цієї східноафриканської країни й сьогодні відчуває гостру нестачу харчових продуктів. Три роки поспіль тут не випадає достатньо опадів, а спалені сонцем посіви залишають не зібраними на полях. Понад 20 мільйонів людей північно-східної Африки потребують негайної продовольчої допомоги.

Представники африканських країн, які беруть участь у саміті ООН у Копенгагені, кажуть, що неврожай у кількох африканських країнах зумовлений глобальним потеплінням. Під час цієї кризи у багатьох містах спалахували протести. Проблема нестачі їжі примусила людей вийти на демонстрації і застосувати насилля проти влади.

Організації продовольства і сільського господарства ООН каже, що харчів критично не вистачає у 31 країні, найгірша ситуація у країнах Східної та Західної Африки. Звіти ООН свідчать, що недостатня кількість опадів призводить до вимирання свійських тварин у таких країнах як Малі, Чад і Нігер.

Африканські представники не кажуть, яку саме суму проситимуть у Копенгагені. Однак зазначають, що 100 мільярдів доларів на рік може бути прийнятною сумою. Значну частину цих коштів доведеться платити США – країні з найбільш розвинутою економікою і найвищим показником атмосферних викидів.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG