Спеціальні потреби

У Києві представили офіційну символіку ЄВРО 2012


У Києві представили офіційну символіку європейської першості з футболу. Чемпіонат отримав логотип та гасло «Творимо історію разом», які вперше оприлюднили на Михайлівській площі української столиці. В урочистостях взяли участь керівники футбольних федерацій та урядовці України і Польщі, які є співорганізаторами ЄВРО 2012.

Присутніх привітали президент і прем'єр-міністр України, які вперше за останній час з'явилися разом на публічних подіях. І Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко висловили задоволення, що попри скептичні прогнози оглядачів, Європейський футбольний союз вирішив провести матчі фінального турніру в чотирьох українських містах – Києві, Донецьку, Харкові та Львові. Тривалий час експерти UEFA ставили під сумнів здатність української сторони завершити спорудження у відведені терміни стадіонів і забезпечити необхідний рівень підготовки готелів і аеропортів. Нині функціонери Союзу відзначають, що підготовка до чемпіонату йде за погодженим графіком – завершено спорудження нових стадіонів у Харкові та Донецьку, йде спорудження та реконструкція спортивних арен у Львові і Києві. Однак UEFA попереджає, що право проводити матчі у будь-якого українського або польського міста можуть відкликати, якщо ті не виконуватимуть встановлених планів підготовки.

Президент UEFA Мішель Платіні обіцяє відвідати з черговою інспекцією Україну у лютому наступного року і каже, що головні проблеми із забезпеченням гостей першості готелями та реконструкцією аеропортів, однак вірить, що уряди двох країн і місцеві органи влади міст-організаторів зможуть виконати усі взяті на себе зобов'язання.

Попри загальну підтримку ідеї проведення європейської першості в Україні, навіть ця тема стала предметом політичних суперечок українських урядовців. Президент Віктор Ющенко відмовився підписувати ухвалений Верховною Радою закон про виділення на підготовку до чемпіонату майже 10 мільярдів гривень. На думку глави держави, Кабмін не запропонував неінфляційних джерел фінансування проектів ЄВРО 2012. Юлія Тимошенко нарікала, що економічна криза ускладнила підготовку країни до найпрестижнішого на континенті футбольного змагання і вимагала від президента розблокувати її фінансування.

XS
SM
MD
LG