Спеціальні потреби

Що краще – працювати з дому, в офісі чи шукати симбіоз?

Чимало з нас, кому доводиться годину добиратися на роботу в переповненому громадському транспорті чи стояти у пробках, а потім терпіти забаганки начальника, мріє про те, аби працювати з дому. Втім, ті, хто працює з дому, кажуть, що їм теж доводиться не солодко – не вистачає спілкування. Виявляється, існує альтернатива цим двом варіантам працевлаштування. У Сан-Франциско кілька невеликих компаній об’єднали свої ресурси, аби створити спільний офіс.

На перший погляд – звичайний офіс: люди працюють, перериваючись на каву та плітки. Але в них немає начальника та і співробітниками їх також не назвеш. Всі вони або працюють самі на себе, або на компанію, яка знаходиться за тисячі кілометрів. Все, що їх об’єднує – спільний офіс.

Протягом останніх кількох років спільні офіси, такі як цей під назвою «Пісочниця», з’явилися у багатьох містах Сполучених Штатів та навколо світу. Клієнти «Пісочниці» можуть користуватися як вільним комп’ютером, ділячи його з іншими працівниками, так і мати закріплений за ними робочий стіл. Така оренда робочого місця коштує від 275 до майже 500 доларів на місяць.

Роман Ґелфер, колишній брокер, вирішив відкрити «Пісочницю» після того, як прочитав статтю про те, що все більше людей працює з власних домівок та страждає від нестачі спілкування. Він говорить:

«На той момент це була гарна ідея, оскільки технологія вже була на тому рівні, коли тобі не потрібно бути прикріпленим до величезного сервера чи комп’ютера і ти можеш працювати практично зі свого айфона. Нам здалося, що в цьому існує потреба, оскільки все рухається у напрямку збільшення ефективності, і для компаній немає потреби витрачатися на робочі місця, які часто простоюють».

У «Пісочниці» працюють різноманітні професіонали, але більшість із них – молоді власники бізнесу у сфері нових технологій. Атмосфера молодіжна та неформальна. Якщо немає бажання працювати, можна посидіти у м’якому кріслі з журнальчиком – начальників навколо немає.

Раві Агарвал є виконавчим директором у сфері технологічних інновацій великої компанії «Mindshift Technologies». Після того, як він переїхав з Бостона до Сан-Франциско, Раві мав призвичаїтися до роботи з дому, пропрацювавши кілька років в офісі на 400 осіб.

«Я працював вдома і в мене їхав дах. Мені це абсолютно не підходило. Цілий день я сидів і чекав, коли моя дівчина прийде з роботи, аби я міг хоч з кимось поговорити», - розповідає Раві.

Самотні працівники часто переміщаються з дому до кав’ярень. Але тут з них беруть гроші за вай-фай, вони мусять постійно купувати напої, а також їм не завжди зручно зустрічатися там з клієнтами та партнерами. Спільні офіси, такі як «Пісочниця», дають працівникам можливість встановлювати нові контакти, спілкуватися та заряджатися позитивною енергією для продуктивної праці. Анураг Нігам, власник Інтернет-компанії «Buzzbox.com», говорить:

«Це середовище, де ти заряджаєшся енергією. Перший раз, коли я перейшов від роботи в корпоративній Америці до роботи з дому, я вмикав телевізор на цілий день, дивився дурні шоу, безперервно щось жував. Завжди знаходив причину не працювати. А коли навколо тебе люди, то це мотивує, ти мусиш поводитися як професіонал».

Всього кілька кварталів від «Пісочниці» розташований «Реактор», також спільний офіс. Тут знаходиться біля десятка компаній, включно з Інтернет-компанією, дизайнерською та компанією з виробництва відеофільмів. Всі вони орендують робочі місця від братів Страссерів. За 650 доларів в місяць клієнти мають цілодобовий доступ до приміщення, Інтернету, кімнати для конференцій, кухні та навіть кави і закусок. А ті, хто працює у сфері дизайну, також спільно користуються технікою, такою як кольоровий принтер. Ерік Страссер, співголова «Think2Build» та менеджер компанії «Реактор», працює над своїм винаходом – крюком для торб. Він каже:

«Це дизайн у формі сердечка. А коли ти його відкриваєш, він перетворюється на крючок. І цей крючок можна використовувати, аби вішати торби на край стола чи крісла».

І це – лише одна з ідей, яка з’явилася у спільному офісі, – місці, де можна працювати поруч з домом, без нагляду начальника, але в той же час мати можливість попити з колегами каву та обмінятися ідеями і думками.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG