Спеціальні потреби

Все більше студентів у США стають зеленими активістами

Студенти вищих навчальних закладів у Сполучених Штатах дедалі активніше долучаються до руху з охорони навколишнього середовища, починаючи від вирощування натуральних продуктів на фермах і закінчуючи розвитком джерел чистої енергії. Про це говорить одна неприбуткова організація, що працює у сфері захисту навколишнього середовища. Втім, згідно з останнім дослідженням Національної федерації охорони дикої фауни, коледжі та університети не завжди підтримують такі ініціативи своїх студентів.

Під час університетських канікул Софія Маравелл допомагає своєму батькові. Він має велику ферму у штаті Меріленд, де вирощує натуральні продукти. Цього року вони посадили кукурудзу та сою. Вони також розводять курей та велику рогату худобу. У своєму коледжі Софія є активною учасницею руху за фермерство без застосування хімічних добрив, пестицидів та консервантів.

«В нашому коледжі діє потужний молодіжний рух. І я довідалася, що в багатьох інших навчальних закладах діють подібні рухи за вирощування натуральних продуктів», - розповідає вона.

Софія каже, що цей рух є основною складовою збереження навколишнього середовища та продовження людського роду. Її сад продає натуральні овочі та фрукти університетському кафетерію. Вона каже, що серед прихильників цього руху – переважно молодь.

«Гадаю, ми більше переймаємося цим, ніж люди старшого віку, і думаю, що це глобальний рух».

Софія відвідала ферми Європи та Індії, де вирощуються натуральні продукти, і бідкається, що її університет не пропонує курсів з цієї теми:

«Ми хотіли знати про це більше, адже наш університет жодних подібних курсів не пропонував. Ми б хотіли мати практичні заняття з цієї теми, а не просто прочитати про це книжку».

І Софія не єдина. Останнє дослідження Національної федерації охорони дикої фауни підсумовує, що, незважаючи на підвищений попит студентів до подібних дисциплін, університети ніяк на це не реагують.

Говорить Джуліан Кенейри з Національної федерації охорони дикої фауни:

«Ми виявили дедалі зростаючий попит серед студентів на процес озеленення в університетських містечках. Але ми не побачили зацікавлення з боку самих навчальних закладів».

Дослідження називалося «Покоління Е: Студенти за життєздатне, чисте майбутнє». В ньому взяло участь 160 університетських містечок, де діють активні рухи за збереження навколишнього середовища. Джуліан Кенейри продовжує:

«Після двадцяти років роботи зі студентами, ми вперше бачимо безпрецедентно високий рівень зацікавлення і творчого потенціалу, які ми не бачили протягом останніх двадцяти років. Це нагадує рух за громадянські права і мир 60-их та 70-их років».

Наприклад, ось ці студенти з усієї країни щороку з’їжджаються у Вашингтон, щоби продемонструвати свої проекти у сфері екологічно чистої енергетики. Нещодавно у столиці студенти показували сконструйовані ними сонячні будинки. Джуліан каже, що авангард творять якраз студенти.

«Студенти ростуть і ведуть нас небаченими досі шляхами. І на кожну перешкоду знайдеться група студентів, які борються з цією проблемою способами, котрі можна застосувати і в чомусь іншому».

Джуліан говорить, що студенти по всій країні домагаються внесення змін до місцевих законів і пропагують натурально вирощені продукти у своїх школах, і додає, що такі молодіжні рухи також стали політично-активними, обіцяючи голосувати за кандидатів, які опікуються навколишнім середовищем.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG