Спеціальні потреби

В Ірані відбулися сутички між поліцією та демонстрантами


За повідомленнями іранських опозиційних угруповань у двох містах в центральній частині Ірану відбулися сутички між силамии безпеки та прихильниками покійного священослужителя-дисидента аятолли Хоссейна Алі Монтазері.

На вебсторінках іранської опозиції повідомляється, що у середу сили безпеки намагалися розігнати учасників мітингів, які відбувалися для вшанування пам’яті великого аятолли Монтазері в його рідному місті Наджафабаді та сусідньому Ісфагані.

У повідомленнях зазначається, що поліція в Ісфагані застосувала сльозоточивий газ та кийки в намаганнях розігнати реформістів, взявши під арешт понад 50 людей і поранивши багатьох інших. Сили безпеки також оточили домівку провідного священослужителя -реформіста аятолли Джалаледдіна Тагері.

Опозиційні угруповання кажуть, що іранські поліцейські також застосували сили проти реформістів у Наджафабаді, які скандували анти-урядові гасла.

Підтверджень цих повідомлень незалежними джерелами інформації немає, оскільки іноземним мас-медіа заборонено безпосередньо висвітлювати акції протесту.

Нагадаємо, що аятолла Монтазері помер у суботу увіці 87 років у священному місті Кум. Його вважали духовним покровителм реформістського руху в Ірані. Останнім часом він був гострим критиком консервативного теократичного режиму Ірану.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG