Спеціальні потреби

Депутати пішли на канікули, не змінивши закону про вибори


У середу український парламент пішов на зимові канікули, депутати, як повідомляється, мають працювати в округах до 19 січня, тобто вийдуть на роботу вже після першого туру президентських виборів.

Депутати ухвалили рішення відмінити пленарні засідання у четвер і п’ятницю. Перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін у зв’язку з цим звинуватив Партію Регіонів у спеціальному зриві цього сесійного тижня:

«Достроковий відпочинок депутатів від Партії регіонів – це від страху. Від страху перед тим, що сьогодні регламентний комітет прийме позитивне рішення по ТСК щодо резиденції «Межигір’я. Завтра воно мало бути винесено в зал, і тоді вже пану Лавриновичу було б не відкрутитися».

Так само один із очільників фракції БЮТ вважає, що мета зриву – не ухвалити зміни до закону про вибори президента, що парламент міг зробити цього тижня. Відтак, тепер вибори пройдуть за старим законом, який, на думку громадських організацій та експертів, є недосконалим та дозволяє можливість фальсифікації виборів.

Натомість представники Партії регіонів говорять про те, як захистити результати, отримані в ході виборів. Як заявив у Луганську Віктор Янукович його політична сила розробляє програму «анти майдан».

Він пояснив, що у разі необхідності Партія регіонів має можливість закликати людей до Києва з усіх регіонів України, щоб захистити результати волевиявлення громадян. «І зробимо їм такий Майдан, який вони запам’ятають надовго» – наголосив Янукович.

Не втримався Янукович і від критики своєї основної конкурентки Юлії Тимошенко. Він заявив, що «Тимошенко сьогодні узурпувала владу». «Вона зараз ухвалює рішення за парламент. Одноосібно веде переговори з МВФ і бере борги, які ми разом і наші діти будемо віддавати», – заявив він.

Під час зустрічі з міністром іноземних справ Угорщини Балажем Янукович сказав, що має інше уявлення про демократію, аніж помаранчеві політики:

«Демократія у їхньому специфічному розумінні, про яке вони говорили весь цей час, обернулася тим, що Україна сьогодні займає одне з перших місць у світі за рівнем корупції, вона призвела до значного ослаблення системи державного управління».

«У нашому розумінні демократія – це, перш за все, порядок, безумовне виконання Конституції і законів, високий рівень державності, захисту прав людини», – заявив Янукович.

Натомість Тимошенко теж доволі критична до свого візаві, і раніше заявила, що Янукович – «це зло для України», закликавши всі демократичні сили підтримати її кандидатуру.

XS
SM
MD
LG