Спеціальні потреби

Підсумки 2009-го і виклики 2010-го у президентській кар’єрі Обами


2009-ий рік став для Сполучених Штатів історичним. Саме цього року владу в країні перебрав перший президент афро-американець, на якого покладають великі надії. Барак Обама отримав країну, яка вела дві війни у стані глибокої економічної кризи. Президент поставив перед собою надзвичайно амбітні завдання історичного масштабу, на виконання яких потрібно чимало часу.

Суттєву частину року президент Обама присвятив проблемі економічної кризи, для вирішення якої запровадив план стимуляції економіки вартістю у 800 мільярдів доларів. На думку політичного журналіста Нейтана Ґонзалеса, у 2010-му році, коли відбудуться вибори до Конгресу, президент продовжуватиме курс виходу з кризи:

«Найгірше, що може статися для президента та демократів, це продовження економічного занепаду, вину за який покладуть на них. Якщо це станеться, результати виборів можуть бути катастрофічними для демократів».

Хоча економіка, за оцінкою експертів, почала виходити з кризи, рівень безробіття у США вперше за 26 років перевалив за позначку у 10%. Критики звинувачують адміністрацію Обами.

Колишній голова національного комітету Республіканської партії Ед Ґаласпі зазначає: «Люди побачать, що підняття Обамою податків, збільшення витрат, борги, втручання уряду в економіку, банківську систему, автоіндустрію, систему охорони здоров’я та енергетичний сектор є причиною відсутності робочих місць».

Однак, що б не говорили республіканці, Обама не підвищував податків. А його прихильники стверджують, що дії адміністрації зупинили втрату робочих місць, яка була неминуча.

Війна в Афганістані буде іншим провідним питанням для адміністрації Обами у 2010-му. Підтримка американцями цієї кампанії постійно падає. І Обама опинився під тиском продемонструвати конкретні результати його нової стратегії в Афганістані.

Історична, за масштабами реформа системи охорони здоров’я, залишатиметься провідним питанням для президента принаймні на початку року. Інші проблеми, які стоятимуть перед президентом у 2010-му, будуть реформа імміграційної системи, кліматичні зміни, та створення робочих місць у галузі відновлювальної енергетики. Однак, вибори можуть стати на заваді амбітним планам президента. У 2010-му буде складно прийняти суперечливі закони. Оскільки демократи в обох палатах Конгресу готуються до переобрання. Багато ініціатив Обами, такі як реформа системи охорони здоров’я, у разі її прийняття, почнуть давати результати лише за кілька років, тобто вже після виборів, а виборці хочуть бачити результати вже зараз. Однак, прихильники президента переконані у розсудливості пересічних американців. А тим часом результати виборів до Конгресу та майбутнє Барака Обами, як президента, залежить від його наполегливості у досягненні поставленої мети.

XS
SM
MD
LG