Спеціальні потреби

Актуально

2009  позначився глибокою економічною кризою
Економісти прогнозують що стан глобальної економіки у 2010 році покращиться у порівнянні з роком, що відходить. Але водночас вони попереджають що вихід з кризи не буде легким, а лідерами у процесі видужання глобальної економіки стануть країни, що розвиваються.

2009 рік розпочався з глибокої економічної кризи у світі. Глобальна економіка була паралізована кредитною кризою, банкрутством банків, панікою інвесторів на ринках цінних паперів від Нью-Йорка до Токіо. Найпотужніші індустрії світу хронічно потребували вливання капіталів і уряди намагались втримати ринок від повного колапсу. Напередодні вступу на посаду президента Барак Обама попередив про можливий економічний параліч.

У перші місяці 2009 року ситуація в економіці багатьох країн світу була справді драматичною. Безробіття у США наближалось до позначки 10 відсотків, 9 у Європі та Бразилії, і майже шість у Японії. Але зусилля по стабілізації економік світу дали свої результати і до кінця 2009 глобальна економіка почала демонструвати ознаки одужання, як про це нещодавно заявив міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер:

«Економіка США та світу знову зростає. Бізнеси знову почали інвестувати, споживачі почали витрачати гроші, упевненість зросла, і ми спостерігаємо тренденцію зростання».

Водночас економічні аналітики попереджають, що загрози залишаються і фінансовий ринок потребує серйозних реформ. Говорить фінансовий експерт Марк Зенді:

«Державні мужі зробили багато, щоб стабілізувати фінансову систему, але вони не змінили нічого фундаментально і поки вони цього не зроблять залишається високий ризик ще одної фінансової паніки у майбутньому».

Економісти також повинні визначитись коли припинити стимулювання економіки, щоб не спровокувати інфляцію. Але 2009 рік продемонстрував ще одну особливість. Тоді як розвинуті економіки світу переживали потужну кризу, каже президент Світового Банку Роберт Зелик, країни, що розвиваються, такі як Китай та Індія, справлялись з глобальним економічним падінням значно легше:

«Індія сьогодні зростаюча економічна потуга, яка досить добре впоралась з економічною кризою. Країна зробила свій внесок у стабілізацію економіки і може з часом стати центром економічного зростання».

Саме на ці країни, зазначив Зелик, світ покладає надію у процесі виходу з економічної кризи:

«У кожній з минулих економічних криз, які ми переживали, споживачі у США та їх купівельна спроможність, ставала поштовхом до виходу з кризи. Споживання вело до збільшення попиту та, відповідно, до нових інвестицій. Сьогодні більшість економістів вважає, що цього разу так не відбудеться».

Замість економічно розвинутих країн, споживчі потреби країн, що розвиваються, та ріст їх економік, на думку економістів, стане поштовхом до видужання глобальної економіки у 2010 році.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG