Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

США необхідно покращити систему безпеки

Президент Барак Обама заявив, що система запобігання терактам, яку застосовують безпекові агентства США, не спрацювала і саме це призвело до невдалої спроби підірвати авіалайнер, який летів до Детройта 25-го грудня.

Виступаючи на Гавайських островах, де він з родиною відпочиває, президент Обама зазначив, що агентства відповідним чином не обмінювалися інформацією після отримання попереджень від батька нігерійця, якого підозрюють у спробах знищити пасажирський літак на підлеті до Детройта з Амстердама.

Обама назвав провал системи безпеки «зовсім неприйнятним» і заявив, що США мусять негайно внести зміни у методи захисту внутрішньої безпеки країни. Він наказ провести попереднє розслідування урядових способів збору розвідувальної інформації та перевірки пасажирів.

Згодом, чільний представник адміністрації Обами сказав кореспондентам, що «існує певна пов’язаність» підозрюваного нападника, 23-річного Умара Фарука Абдулмуталлаба, з терористичною мережею аль-Кайда.

За повідомленнями мас-медіа США, агентства розвідки мали інформацію про те, що лідер єменського відділення аль-Кайди підтримував зв’язок з неназваним громадянином Нігерії. Інформацію в цій справі надіслано з Ємену до Вашингтону перед спробою теракту.
XS
SM
MD
LG