Спеціальні потреби

Ємен стає новою базою підготовки терористів Аль-Кайди

Спроба підірвати американський літак, привернула увагу світу до країни, яка, як правило залишається осторонь світової уваги. Ємен – бідна і безправна країна на Арабському півострові. В країні катастрофічно не вистачає питної води, населення збільшується швидким темпом, а головне джерело прибутку – нафта, вичерпується. Усі ці фактори зробили Ємен – безпечним і сприятливим місцем для терористичної мережі – аль-Кайди.

Нігерієць який спробував вчинити теракт у небі над Детройтом, готувався до нього саме в Ємені. Чотири дні до спроби підірвати літак, активіст аль-Кайди в Ємені погрожував Америці. Базована в Ємені група, що називає себе «Аль-Кайда на Арабському півострові», взяла відповідальність за підготовку теракту.

Саме в Ємені у 2000-му році терористи спрямували начинений вибухівкою човен в борт американського есмінця. У результаті теракту загинуло 17 американських моряків. Тут знайшли притулок радикальні проповідники, такі як Анвар Авлакі, який спілкувався як з нігерійцем так і з майором американської армії Нідалом Гасаном, який минулого місяця вбив 13 людей на базі в Техасі.

Американські посадовці застерігають, що Ємен – це новий Афганістан, нова база для аль-Кайди, де люди з усього світу приїжджають, щоб пройти тренування в таборах терористів.

Половина населення Ємену живе за межею бідності, безробіття в країні на рівні 50%, стільки ж безграмотних, і майже половина мешканців віком до двадцяти років.

Цього року уряд США надав Ємену військову допомогу на суму у 70 мільйонів доларів. Лише тиждень тому, американці допомогли єменському уряду знешкодити об’єкти терористів. Однак, чимало американських законодавців вважають, що цього замало.

Окрім того, у світлі останніх подій, законодавці закликають уряд не повертати до Ємену його громадян, яких США тримають за підозрою у тероризмі на військовій базі Ґвантанамо. Як виявилося, двоє з лідерів базованого у Ємені осередку аль-Кайди, колишні в’язні американської військової бази, звільнені раніше.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG