Спеціальні потреби

Іран переживає серйозну кризу – каже лідер опозиції


Високопоставлений лідер іранської опозиції Мір Госсейн Мусаві застеріг тегеранський уряд, що він не зможе придушити силою рух за реформи та сказав, що він не боїться заплатити за це своїм життям.

У заяві, оприлюдненій у п’ятницю на опозиційній Інтернет-сторінці, Мусаві заявив, що Іран переживає серйозну кризу.

Він заявив, що ув’язнення або убивства опозиційних лідерів не заспокоять ситуації і закликав уряд прийняти план із п’яти пунктів, який передбачає звільнення політичних в’язнів і прийняття нових та прозорих виборчих законів.

Заяву оприлюднено після однієї із найсерйозніших хвиль насильства, що пройшла країною від червня, коли президент Ахмедінеджан вийшов переможцем на виборах, оспорюваних опозицією.

Під час молитовних зібрань у п’ятницю, консервативний духівник Ахмед Джанаті заявив, що осіб, які підтримують заворушення, слід тримати у в’язниці. Він також звинуватив їх у тому, що вони корумповані, за що, на основі ісламського закону, повинні бути засуджені на смерть.

У ході протестів, які пройшли країною минулої неділі, сталися сутички між активістами опозиції і силами безпеки. Загинуло щонайменше восьмеро людей. Протести збіглися в часі зі святом Ашура.

XS
SM
MD
LG