Спеціальні потреби

Актуально

Уряд США працює над підвищенням безпеки в аеропортах

Після вересневих терактів 2001-го року, Сполучені Штати витратили близько 42 мільярдів доларів на покращення заходів безпеки в аеропортах. Попри це, чоловік з Нігерії зміг пронести бомбу в літак і намагався підірвати її в небі над Детройтом.

Що мають думати американці після десятків мільярдів доларів витрачених на підвищення безпеки авіасполучення? Вже не кажучи про черги в аеропортах, постійне роззування і заборону проносити на борт навіть пляшку води.

Багато ключових рекомендацій урядової комісії після терактів 11-го вересня, досі не виконані. Наприклад, не впроваджено надійних технологій, здатних виявити вибухівку, сховану на тілі злочинця. Служби безпеки здатні перевірити лише 50% валіз, які пасажири здають у багаж. Уряд досі не може оперативно перевірити чи ім’я людини є у списку людей, запідозрених у тероризмі. Хоч звести списки кількох агентств у один – насправді не так і важко, вважають деякі фахівці.

Тож хто все таки винний у тому, що система безпеки має прогалини. Критики кажуть, що це сукупність факторів. З одного боку захисники прав людини протестують проти встановлення в аеропортах сучасних сканерів, здатних «бачити» крізь одяг. Вони кажуть, що сканер демонструє оголене тіло людини і виявляє дуже приватні речі, як грудні імплантанти чи протези. А крім того, ніхто не дає гарантії, що зображення, отримані з цих сканерів не потраплять у чиїсь руки.

З іншого боку, ускладнення процедури перевірки не вигідне авіакомпаніям, оскільки збільшує їх затрати і сповільнює процес. І останній фактор – це природа бюрократичної машини – бути повільною, малоефективною і дорогою.

Уряд у свою чергу каже, що цього разу відреагував на небезпеку набагато ефективніше, ніж після терактів 11-го вересня, і обіцяє виправити недоліки в роботі. Втім, влада визнає, що знову опинилася в ролі наздоганяючого. Міжнародний тероризм стає все більш винахідливим і поки уряд придумує як боротися з попередньою загрозою, злочинці розробляють план наступної атаки, до якого служби безпеки не готові.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG