Спеціальні потреби

Обама вказує на зв’язок нападника на літак з аль-Кайдою


Президент Обама вперше відкрито пов’язав особу, запідозрену в намаганні висадити в повітря авіалайнер, що 25 грудня здійснював рейс до Сполучених Штатів, з терористичним угрупованням аль-Кайда.

У своєму щотижневому радіозверненні, оприлюдненому також на Інтернет-сторінці Білого дому, Обама сказав, що, як здається, єменський співробітник аль-Кайди підготував запідозреного нападника, «передав йому вибухівку і доручив здійснити атаку» на авіалайнер, який «летів до Америки».

Обама сказав, що це угруповання вже раніше здійснило атаки на американські об’єкти, включно з убивством американця в посольстві США в Ємені у 2008 році. Він додав, що американський уряд посилює співпрацю з Єменом для «здійснення удару в терористів аль-Кайди».

Президент, якого опозиційні республіканці піддають критиці за те, що він не вдається до рішучих заходів проти екстремістів і терористів, захищав дії своєї адміністрації з метою припинення війни в Іраку і збільшення кількості військ в Афганістані. Він підкреслив, що ці дії є частиною стратегії «підірвання, знищення і подолання аль-Кайди та її союзників-екстремістів».

Президент Обама заявив, що він отримав попередні результати дорученого ним перегляду процедур перевірки пасажирів і системи списків запідозрених у тероризмі осіб та що остаточні їх результати будуть готові через кілька днів.

XS
SM
MD
LG