Спеціальні потреби

Актуально

Обама вказує на зв’язок нападника на літак з аль-Кайдою

Президент Обама вперше відкрито пов’язав особу, запідозрену в намаганні висадити в повітря авіалайнер, що 25 грудня здійснював рейс до Сполучених Штатів, з терористичним угрупованням аль-Кайда.

У своєму щотижневому радіозверненні, оприлюдненому також на Інтернет-сторінці Білого дому, Обама сказав, що, як здається, єменський співробітник аль-Кайди підготував запідозреного нападника, «передав йому вибухівку і доручив здійснити атаку» на авіалайнер, який «летів до Америки».

Обама сказав, що це угруповання вже раніше здійснило атаки на американські об’єкти, включно з убивством американця в посольстві США в Ємені у 2008 році. Він додав, що американський уряд посилює співпрацю з Єменом для «здійснення удару в терористів аль-Кайди».

Президент, якого опозиційні республіканці піддають критиці за те, що він не вдається до рішучих заходів проти екстремістів і терористів, захищав дії своєї адміністрації з метою припинення війни в Іраку і збільшення кількості військ в Афганістані. Він підкреслив, що ці дії є частиною стратегії «підірвання, знищення і подолання аль-Кайди та її союзників-екстремістів».

Президент Обама заявив, що він отримав попередні результати дорученого ним перегляду процедур перевірки пасажирів і системи списків запідозрених у тероризмі осіб та що остаточні їх результати будуть готові через кілька днів.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG