Спеціальні потреби

Екіпаж викраденої «Аріани» повертається в Україну


Український екіпаж визволеного із полону сомалійських піратів судна «Аріана» може повернутися на Батьківщину до Різдва. Про це сьогодні повідомили у Міністерстві закордонних справ України. Саме це відомство нині опікується долею 24 моряків, яких утримували в заручниках майже 7 місяців. У МЗС кажуть, що судно отримало дозвіл на захід у порт Салала Султанату Оман і стоїть біля його причальної стінки. Відтепер екіпаж перебуває у повній безпеці. Після звільнення із полону 10 грудня судно подолало майже 800 миль під конвоєм кораблів міжнародних сил, зокрема фрегату військово-морських сил США De Wert. Американські військові надали екіпажу продукти харчування, медикаменти та паливо для генераторів.

В Омані українські моряки отримали дозвіл зійти на берег, проте вирішили залишатися на судні до прибуття змінного екіпажу. На борту вже побували співробітники українського посольства. Дипломати кажуть, що екіпаж забезпечений їжею, питною водою та медикаментами і чекає на чартерний рейс із України. Нині МЗС завершує оформлення дозвільних документів для літака, який доставить моряків до Одеси.

Тим часом МЗС підтвердив, що серед членів екіпажу захопленого сомалійськими піратами британського судна «Asian Glory» десять громадян України. Українські дипломати нині з'ясовувують обставини інциденту, місцезнаходження судна та встановлюють контакти із судновласником лондонською компанією-оператором «Zodiac Maritime Agencies Ltd». У міністерстві кажуть, що керівництво відомства взяло справу під особистий контроль. МЗС поки що не подає даних про вимоги піратів, які захопили судно у Індійському океані на відстані близько 600 миль від узбережжя Сомалі.

Минулого року Київ став ініціатором розгляду питання протидії піратству Генеральною Асамблеєю ООН. Україна виступила співавтором резолюції Ради Безпеки, яка санкціонувала використання сили проти піратів. Водночас українска влада продовжує готувати військові підрозділи до участі у військово-морській операції Європейського Союзу з протидії піратству біля узбережжя Сомалі «Аталанта». За офіційними даними, 70 тисяч громадян України працюють в галузі торговельного мореплавства на суднах під прапорами різних держав світу.

XS
SM
MD
LG