Спеціальні потреби

Обама взяв на себе відповідальність за недоліки в системі безпеки

Терористична атака 25 грудня, якої вдалося уникнути мабуть лише завдяки зусиллям цивільних на борту літака, сколихнула всю країну та викликала шквал критики, насамперед на адресу розвідувальних служб США.

Президент Барак Обама пообіцяв, що США докладуть усіх необхідних зусиль, аби подібних помилок у діяльності розвідувальних служб більше не траплялося. Президент не став покладати вину за терористичну атаку, якої ледве вдалося уникнути, на когось персонально, а усю відповідальність президент взяв на себе:

«Я менш зацікавлений у тому, аби шукати винного, ніж у тому, аби ми зробили висновки з наших помилок та підвищили безпеку. Врешті-решт відповідаю за все я. Як президент я несу відповідальність за безпеку країни та народу. І коли система не спрацьовує, це – моя вина».

Під час промови у Білому домі Барак Обама оприлюднив результати попереднього розслідування щодо того, яким чином нігерієць зміг сісти у літак в Амстердамі та спробувати підірвати себе під час наближення до Детройта.

Президент пообіцяв, що розвідувальні служби запровадять нові процедури, аби ділитися інформацією між собою швидше та ефективніше. Джон Бреннан, радник президента з питань боротьби з тероризмом, каже, що у випадку атаки на Різдво, дві частини розвідданих не були поєднані:

«Ми знали, що ця атака планувалася, але ми не знали, що вони надсилали до Сполучених Штатів саме Абдулмуталлаба».

Президент Обама каже, що Сполучені Штати мали достатньо інформації, аби розкрити задум терористів та запобігти спробі теракту:

«Це була не стільки нездатність зібрати та обмінятися розвідувальними даними, скільки нездатність поєднати та зрозуміти розвідданні, які ми вже мали».

Змін зазнають не лише розвідувальні служби. Будуть посилені заходи безпеки в аеропортах. Також буде переглянуто принципи складання та використання списку осіб, які вважаються небезпечними для Сполучених Штатів. У той же час, каже Обама, хоча заходи безпеки буде посилено, Сполучені Штати не будуть перебувати у постійному страху:

«Великі та горді нації не ховаються за великою стіною підозр та недовіри. Саме цього хочуть добитися наші вороги».

Обама обіцяє, що американці, а не терористи, визначатимуть характер та дух нації.
XS
SM
MD
LG