Спеціальні потреби

Актуально

Обама взяв на себе відповідальність за недоліки в системі безпеки
Терористична атака 25 грудня, якої вдалося уникнути мабуть лише завдяки зусиллям цивільних на борту літака, сколихнула всю країну та викликала шквал критики, насамперед на адресу розвідувальних служб США.

Президент Барак Обама пообіцяв, що США докладуть усіх необхідних зусиль, аби подібних помилок у діяльності розвідувальних служб більше не траплялося. Президент не став покладати вину за терористичну атаку, якої ледве вдалося уникнути, на когось персонально, а усю відповідальність президент взяв на себе:

«Я менш зацікавлений у тому, аби шукати винного, ніж у тому, аби ми зробили висновки з наших помилок та підвищили безпеку. Врешті-решт відповідаю за все я. Як президент я несу відповідальність за безпеку країни та народу. І коли система не спрацьовує, це – моя вина».

Під час промови у Білому домі Барак Обама оприлюднив результати попереднього розслідування щодо того, яким чином нігерієць зміг сісти у літак в Амстердамі та спробувати підірвати себе під час наближення до Детройта.

Президент пообіцяв, що розвідувальні служби запровадять нові процедури, аби ділитися інформацією між собою швидше та ефективніше. Джон Бреннан, радник президента з питань боротьби з тероризмом, каже, що у випадку атаки на Різдво, дві частини розвідданих не були поєднані:

«Ми знали, що ця атака планувалася, але ми не знали, що вони надсилали до Сполучених Штатів саме Абдулмуталлаба».

Президент Обама каже, що Сполучені Штати мали достатньо інформації, аби розкрити задум терористів та запобігти спробі теракту:

«Це була не стільки нездатність зібрати та обмінятися розвідувальними даними, скільки нездатність поєднати та зрозуміти розвідданні, які ми вже мали».

Змін зазнають не лише розвідувальні служби. Будуть посилені заходи безпеки в аеропортах. Також буде переглянуто принципи складання та використання списку осіб, які вважаються небезпечними для Сполучених Штатів. У той же час, каже Обама, хоча заходи безпеки буде посилено, Сполучені Штати не будуть перебувати у постійному страху:

«Великі та горді нації не ховаються за великою стіною підозр та недовіри. Саме цього хочуть добитися наші вороги».

Обама обіцяє, що американці, а не терористи, визначатимуть характер та дух нації.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG