Спеціальні потреби

Актуально

Клінтон закликала до відкритішого суспільства в Китаї

Державний секретар США Гіларі Клінтон заявила, що послаблення політичного контролю в Китаї було б в найкращих інтересах тієї країни. Вона сказала це у промові присвяченій темі американської політики стосовно Азійсько-Тихоокеанського регіону.
Виступаючи в Гонолулу Гіларі Клінтон заявила, що стосунки США з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону є пріоритетом для президента Барака Обами, який народився на Гавайських островах, а виростав в Індонезії. Клінтон додала, що Сполучені Штати особливо зацікавленні у продовженні взаємовигідних відносин з Китаєм, відносин, які не руйнуються коли виникають розбіжності в поглядах.

Відповідаючи на запитання китайського студента, державний секретар сказала, що Китай лише виграє, якщо в країні буде створене більш відкрите суспільство:

«Ми сподіваємось, що в Китаї буде більше відкритості в політичній системі. Ми надіємось, що китайський народ матиме більший діапазон людських прав і свобод. Ми кажемо це нашим друзям в Китаї під час зустрічей на урядовому рівні. Це те, що – на наш погляд – є в найкращих інтересах Китаю.»

Клінтон підкреслила що Сполучені Штати знову прагнуть відігравати важливу політичну роль в Азій-Тихоокеанському регіоні, після років президентства Джорджа Буша, коли його адміністрація була заклопотана переважно конфліктом в Іраку та іншими справами:

«Ми повинні усвідомити, що регіональні організації є дуже важливими. І відмова Сполучених Штатів брати участь у їх роботі виявляє брак пошани і готовності до співпраці. І саме тому, я, ставши державним секретарем, дала чітко зрозуміти, що Сполучені Штати будуть активним учасником у цих процесах.»

Раніше, пані Клінтон відбула зустріч з міністром закордонних справ Японії Кацуя Окадою. Японський уряд напружив відносини з Вашингтоном своєю вимогою переглянути двосторонню домовленість 2006 року, яка має на меті змінити умови американської військової присутності на японському острові Окінава.

Ця угода, укладена після багаторічних переговорів, передбачає, серед іншого, що головна база американської морської піхоти у Футенма буде передислокована подалі від густо населених районів острова.

Представник Державного департаменту заявив, що незважаючи на глибокі розбіжності в поглядах щодо бази, загальні відносини між Японією і США надто важливі, аби стати заручником одного питання.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG