Спеціальні потреби

Надходить міжнародна допомога жертвам землетрусу в Гаїті


У Гаїті працівники організацій допомоги працюють без перерви, щоб постачити найнеобхідніші харчі, воду і медикаменти тим, хто вижив нищівний землетрус у столиці країн Порт-о-Пренсі та в її районі.

Тимчасом Гаїті і Сполучені Штати підписали угоду, яка передає США тимчасовий контроль над столичним аеропортом, куди прибуває більшість міжнародної допомоги.

Через чотири дні після землетрусу, в результаті якого Порт-о-Пренс перетворився в руїну, зусилля прийти з допомогою гальмуються з приводу перевантаженого аеропорту, заблокованих шляхів і обмежених ресурсів.

До Гаїті прибули рятувальні організації з усього світу, але працівники кажуть, що терпеливість постраждалого населення закінчується, і вони занепокоєні з приводу можливих проблем безпеки, якщо негайно не буде постачена допомога.

В аеропорт в Порт-о-Пренсі прибуває державний секретар США Гіллари Клінтон. Вона матиме зустріч з президентом Рене Превалем, представниками американського уряду та організацій допомоги для обміркування найкращих способів ліквідації наслідків землетрусу.

Пані Клінтон заявила, що обмежить свій візит до відвідин аеропорту, щоб не перешкоджати зусиллям надання допомоги. Вона подорожує з новим головою Агентства США з міжнародного розвитку доктором Радживом Шахом.

Солиця Гаїті позбавлена діючих поліцейських сил. Тисячі злочинців опинилися на волі після того, як землетрус знищив місцеву в’язницю. Очевидці повідомляють, що вночі на вулиці вийшли чоловіки з мачете в руках, які грабують усе, що залишилося в знищених будинках.

На вулицях столиці залишаються тіла багатьох жертв, а ті, що вижили, намагаються уникнути нестерпного смороду.

Офіційні особи повідомили, що дотепер у масових могилах поховано приблизно 40 тисяч тіл, але висловлюються передбачення, що остаточна кількість жертв сягатиме до 200 тисяч.

Американський адмірал Майкл Моллен заявив, що до понеділка до Гаїті або неподалік його узбережжя прибуде до 10 тисяч американських військовослужбовців, щоб допомогти у розподілі постач. Американський авіаносець «Карл Вінсон» з 19 вертольотами на борту, який прибув до узбережжя Гаїті, частково замінить аеропорт. До Гаїті відправиться також судно-госпіталь Військово-морських сил США.

До Гаїті прибуває генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Бан Гі Мун, який уже закликав до надання 550 мільйонів доларів на негайні потреби постраждалих від землетрусу.

XS
SM
MD
LG