Спеціальні потреби

Росія після довгої перерви відправляє посла до Києва


Після багатомісячної перерви Російська Федерація знову матиме свого представника в Україні. Як повідомляє прес-служба президента Росії, Дмитро Медведєв доручив сьогодні Михайлу Зурабову почати виконання обов'язків Надзвичайного і повноважного посла.

За деякими даними, дипломат може прибути до Києва вже наступного тижня. Оглядачі нагадують, що крісло посла Росії в Україні фактично залишалося вакантним з літа минулого року, після того, як його звільнив багаторічний керівник місії Віктор Черномирдін. Російське керівництво попереджало, що утримається від поновлення повноцінних дипломатичних стосунків з Києвом до закінчення президентських виборів.

Нинішнє рішення Кремля, очевидно, можна пов’язувати з тим, що Віктор Ющенко втратив шанси бути переобраним на новий термін. Саме на нього у Москві поклаладали відповідальність за погіршення двосторонніх стосунків та проведення антиросійської політики.

«Сподіваюся, що в результаті остаточного підбиття підсумків в Україні з’явиться дієздатна і ефективна влада, яка буде налаштована на розвиток конструктивних, дружніх і всебічних стосунків із Російською Федерацією», – зазначив президент РФ Дмитро Медведєв. Він надав Михайлу Зурабову додаткові повноваження: російський посол також буде одночасно виконувати обов’язки спецпредставника президента Російської Федерації з розвитку торговельно-економічних зв'язків.

Експерти зазначають, що обидва претенденти на президентське крісло не викликають в Росії такого несприйняття, як Віктор Ющенко, з яким лідери РФ навмисне уникали зустрічей. Політологи вважають, що Кремль утримається від явної підтримки когось із кандидатів напередодні другого туру виборів. Росії буде комфортніше працювати як з Юлією Тимошенко, так і з Віктором Януковичем, які не педалюватимуть інтеграцію України в євроатлантичні структури і утримуватимуться піднімати історичні теми, що дратують російських політиків.

XS
SM
MD
LG