Спеціальні потреби

Фанати Елвіса Преслі не забувають про «короля»

Нещодавно любителі музики рок-н-рол в усьому світі вшанували пам’ять легендарного співака Елвіса Преслі з нагоди його дня народження. Колишня дружина Елвіса, Присила, і його донька Ліса Марі, очолили спеціальну церемонію в Ґрейсленді, маєтку співака у Мемфісі, штат Теннессі. Щороку приблизно шістсот тисяч шанувальників Преслі відвідують цей маєток-музей.

У середині п’ятдесятих років минулого століття Елвіс Преслі виступав з новим видом музики, яка поєднувала жанри кантрі та ритм і блюз з новим стилем рок-н-ролу. На сцені він витанцьовував, наслідуючи рухи негритянських виконавців. Спочатку люди не знали, що про нього думати, але дуже швидко музика Елвіса заполонила серця молодих американців і вони почали масово приходити на його концерти. Елвіс став відомий як «король рок-н-ролу».

Бернард Ланскі познайомився з Елвісом, коли той навчався у середній школі. Ланскі був власником магазину одягу в афро-американському районі Мемфіса, де були нічні клуби, в яких виступали негритянські співаки. Елвіс не раз зупинявся перед вітриною, милуючись гарним одягом. Одного дня, як каже Ланскі, він запросив його до середини:

«Він сказав ‘У мене нема грошей, але коли я стану багатим, я куплю у вас цей бізнес.’ А я сказав йому: ‘Зроби мені прислугу – не викуповуй мене, а купуй в мене. За це я буду вдячний’».

Елвіс хотів одяг, в якому він би відрізнявся. Ланскі продав йому костюм в кредит. Незабаром після того Преслі почав виступати по телебаченні і став зіркою та постійним клієнтом Ланскі.

Джордж Клайн познайомився з Елвісом коли вони були підлітками. Вони стали близькими друзями на все життя.

Клайн належав до групи людей, яка дала собі назву ‘Мемфіська мафія’. Вони супроводжували Елвіса в його концертних турне і були йому товариством в його домі у Ґрейсленді. Елвіс двадцять років жив в своїй улюбленій резиденції аж до дня своєї смерті.

Клайн каже, що Ґресйленд для Елвіса був місцем, де він міг бути собою, оскільки він не міг нікуди піти, де його не впізнавали б. Тут, як розповідає Клайн, Елвіс і його друзі часто влаштовували вечірки:

«Ми запрошували дівчат до Ґрейсленду і грали музику та дивилися телебачення і чудово проводили час. Починали о десятій годині вечора, а розходилися о четвертій годині ранку».

Елвіс Преслі часто знімався з жінками у шоу-бізнесі. Одначе, він дружив з жінками, які, як правило, не належали до шоу-бізнесу.

Учителька Джо-Кеті Браунлі Елкінґтон зустрічалась з Елвісом протягом кількох місяців у 1975 році. Вона розповідає, що на першому побаченні він зробив її несподіванку – подарував їй нову автомашину:

«Елвіс сказав мені: ‘Сонечко, надіюсь, що це авто тебе влаштовує. Кращого я не міг знайти о другій годині ранку’».

Протягом десятиліть музика рок-н-рол постійно мінялася. Преслі пристосовувався і протягом своєї кар’єри випускав принаймні один на рік запис, який очолив список найпопулярніших в Америці рок-пісень.

Хоч Елвіс випустив численні гіти, він лише тричі удостоївся музичними преміями Ґремі – всі вони за альбоми в жанрі релігійної музики «ґоспел». Ще у ранньому віці він співав пісні ґоспел у церкві.

Елвіс знімався в понад 30 кінофільмах, але не був задоволений ролями, які він грав.

Колишня подруга Елвіса пам’ятає його, як люб’язну людину. Одначе, вона також знає його, як чоловіка, що набрав зайву вагу і роками зловживав медикаментами.

Шістнадцятого серпня 1977 року Елвіс Преслі помер у Ґрейсленді на сорок другому році життя. Його поховали у білому костюмі, запроектованому Бернардом Ленскі.

Приблизно половина відвідувачів Ґрейсленд це люди, яким менше тридцяти п’яти років. Їх навіть не було на світі, коли Елвіс помер. Пісні у його виконанні далі користуються величезною популярністю в світі. І хоч йому би виповнилось сімдесят п’ять, якби він сьогодні був ще серед живих, для його фанатів Елвіс – вічно молодий.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG