Спеціальні потреби

Актуально

Гілларі Клінтон захищає вільний від цензури Інтернет
У виголошеній у четвер промові державний секретар Гілларі Клінтон заявила, що Сполученні Штати підтримують вільний від цензури глобальний Інтернет, до якого всі люди мають запевнену «свободу доступу». Вона попередила, що свободі Інтернету загрожують деякі уряди, що намагаються будувати електронні бар’єри до всесвітньої мережі.

Пані Клінтон виступила з промою у вашингтонському Ньюзеумі – музеї журналістики і новин – в якому встановлено частину колишньої Берлінської стіни для попередження про зусилля деяких урядів по всьому світі встановити «віртуальні стіни», щоб унеможливити доступ своєму населенню до частин Інтернету. Вона сказала:

«Вони усувають слова, прізвища і вислови з результатів пошукової системи. Вони порушують приватність громадян, які виступають з ненасильницькими політичними зверненнями. Ці дії суперечать Загальній декларації прав людини, в якій говориться, що всі люди мають право «шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів». З поширенням цих обмежуючих практик на більшу частину світу опускається нова «інформаційна завіса».

Пані Клінтон зробила таку заяву серед суперечок з приводу звинувачень з боку базованої у США пошукової системи Інтернету – Ґуґл. Пекінський уряд цензурував її китайську сторінку і втручався в систему електронної пошти китайських активістів руху за права людини.

Хоча Китай твердить, що сторінки Інтернету мусять відповідати місцевим законам, китайська сторона заперечила, що вона здійснила комп’ютерні атаки проти пошукової системи Ґуґл та інших сторінок.

Гілларі Клінтон зарахувала Китай – разом з Тунісом, Узбекистаном, Єгиптом, Північною Кореєю і В’єтнамом, а також деякі інші країни – до тих, де заважають передачі інформації за допомогою Інтернету. Вона сказала, що Сполучені Штати очікують від Китаю проведення вичерпного й прозорого слідства в справі втручання до кіберпростору, що спонукало Ґуґл висловити погрозу про припинення там своєї діяльності:

«Інтернет уже є джерелом величезного поступу в Китаї. І це неймовірно, що так багато людей є тепер онлайн. Але країни, які обмежують вільний доступ до інформації або порушують основні права користувачів Інтернету, ризикують відмежуванням себе від поступу у 21 столітті. У Сполучених Штатів і Китаю є різні погляди щодо цього питання. І ми маємо намір обміркувати ці відмінності відкрито і послідовно».

Пані Клінтон сказала, що так, як у минулому диктатури намагалися блокувати діяльність інакодумців, таку як розповсюдження «самвидаву», нині уряди застосовують заходи проти незалежних мислителів, які користуються Інтернетом.

Вона сказала, що зняті за допомогою мобільного телефону картини вбивства молодої жінки, що протестувала проти результатів спірних президентських виборів в Ірані у червні минулого року, постачило, за її словами, «цифрове звинувачення» тегеранського уряду в брутальності:

«Ми бачили повідомлення, що коли іранці, які проживають за кордоном, поставили в інтернеті заяви з критикою лідерів своєї країни, проти їх родин в Ірані було застосовано відплатні заходи. І не зважаючи на інтенсивну кампанію урядового залякування, відважні громадські журналісти в Ірані далі користуються технологією, щоб показати світові та своїм співгромадянам те, що діється в їхній країні».

Гілларі Клінтон сказала, що іранці, які виступають на захист прав людини, надихали світ і що їх відвага наново визначить те, як використовується технологія для поширення правди і викриття несправедливості.

Держсекретар сказала, що адміністрація президента Обами закликає компанії американського Інтернету зайняти «принципову позицію проти цензури за кордоном, і що це додасть сили міжвідомчій Оперативній групі щодо свободи глобального Інтернету.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG