Спеціальні потреби

Актуально

«Регіонали» захопили Апеляційний адмінсуд Києва

Напруга політичної боротьби в Україні наростає. Після спроби захоплення комбінату «Україна», що друкує виборчі бюлетені, настала черга Київського апеляційного адмінсуду, якому підсудні справи про вибори президента.

Про блокування роботи суду повідомив голова КААСу Анатолій Денисов. За його словами, у середу вранці до його приймальні вдерлися народні депутатати від Партії регіонів Валерій Бондик, Юрій Мірошниченко та Ельбрус Тедеєв. Вони зажадали доступу до комп’ютерної бази з судовими справами та вимагали інформації, за яким принципом справи розподіляються між суддями.

У відповідь голова КААСу заявив про втручання в роботу суду і викликав міліцію.

Проте спровадити непроханих гостей так і не вдалося. Ані поява правоохоронців та журналістів, ані ультиматум голови суду, який заявив, що поки не звільнять його приймальню він припиняє виконання своїх службових обов’язків на «регіоналів» не подіяли. Вони пригрозили, що залишаться чергувати у судовій приймальні аж до кінця президентських виборів.

При цьому народні обранці пояснили журналістам, що не перешкоджають роботі суду, а здійснюють функцію парламентського контролю. Мовляв, у них викликає сумнів безсторонність розподілу справ між суддями. Зокрема, вони підозрюють, що голова КААСу Денисов може мати відношення до кандидата в президенти Юлії Тимошенко і, відповідно, лобіювати її інтереси.

А тим часом у Блоці Юлії Тимошенко на «окупацію» апеляційного адмінсуду столиці відреагували гнівною заявою. «Фракція БЮТ обурена діями Партії регіонів, для якої застосування фізичної сили, нахабність і цинізм по відношенню до закону і права стали основним передвиборчим інструментом», - мовиться у документі. Пригадавши «регіоналам» недавнє захоплення поліграфкомбінату «Україна», бютівці заявили, що обидва інциденти «наочно демонструють, що Янукович і його команда готові на будь-які злочинні дії».

Поки опоненти звинувачують одне одного у незаконному впливі на судову систему, «розминаючись» перед вирішальним поєдинком, експерти прогнозують: на Україну очікує жорстке протистояння після другого туру виборів. Про це, зокрема, заявив у середу голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко. На його думку, другий тур закінчиться з невеликим відривом між двома кандидатами; екзит-полів буде набагато менше, ніж у першому турі - або не буде взагалі - а відтак реального результату не знатиме ніхто.

«Буде патова ситуація, коли точно ніхто не знатиме, хто все-таки виграв вибори», -- зазначив Черненко, слова якого цитує сайт КВУ. Голова Комітету впевнений: «буде оскарження результатів виборів у суді, в якому також двовладдя». Він також не виключає радикальних сценаріїв - силового захоплення Центрвиборчкому народними депутатами та їхніми помічниками, «які непогано фізично підготовлені».

«Водночас третього туру президентських виборів в Україні вдасться уникнути», - заспокоїв Черненко.

Нагадаємо: Київський апеляційний адміністративний суд, а також Вищий адміністративний суд є тими судовими інстанціями, які уповноважені розглядати справи стосовно виборів Президента України.

Раніше КААСу накликав на себе невдоволення Партії регіонів тим, що ухвалив низку рішень на користь Блоку Юлії Тимошенко. Суд відновив Анатолія Писаренка на посаді члена Центрвиборчкому та скасував рішення ЦВК про дозвіл вносити зміни у списки виборців у день голосування.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG