Спеціальні потреби

Актуально

‘Забуте’ гаїтянське містечко просить допомоги
Десятки малих гаїтянських міст, які постраждали внаслідок землетрусу і потребують термінової допомоги, залишаються поза увагою гуманітарних операцій. Одне з таких забутих містечок, в якому проживає 200 тисяч людей, це Сіт Солей -- Місто Сонця.

Столиця Гаїті Порт-о-Пренс навряд чи колись знову виглядатиме так як раніше. Землетрус, який сколихнув Гаїті 12-го січня, залишив місто у руїнах. На вулицях столиці тривають рятувальні роботи, а медична та гуманітарна допомога продовжує надходити з усіх куточків світу.

Тим часом десятки малих гаїтянських міст, які потребують не меншої допомоги, залишаються поза увагою. Одне з таких забутих міст, у якому проживає 200 тисяч людей, це Місто Сонця.

Пастор Марк Дрейбелбіс опікується клінікою і сиротинцем у Місті Сонця з 2006-го року. І хоч кількість його пацієнтів постійно збільшується, на жаль, клініка Марка не отримує жодної допомоги, як, наприклад, лікарні в Порт-о-Пренсі:

«Загалом у цьому місті не було такої великої кількості фатальних випадків тому, що тут багато хижин виготовлено з металу. І вони встояли, а по-друге, будинки насправді не дуже високі».

Однак, стихійне лихо погіршило і до того злиденну ситуацію міста. Землетрус зруйнував головну в’язницю, з якої втекло 3000 в’язнів. Багато з них – колишні члени банд, які, повертаючись додому у Місто Сонця, викрали чимало зброї у зруйнованих магазинах. Відтак у місті помітно зріс рівень злочинності.

Злочинці обкрадають навіть найбідніших. Мати восьми дітей Джозет П’єр є власницею невеличкої крамниці напоїв.

«Ми залишили все, рятуючись від землетрусу, а коли повернулися, то нічого не знайшли. Всі мої заощадження зникли. Тепер ми живемо на вулиці».

Біля Порт-о-Пренса допомогу надають у шпиталях на американських суднах та в оперативних клініках. Однак у Місті Сонця єдиним місцем допомоги і до, і після землетрусу залишається клініка, заснована місіонерами.

Поки увага світової спільноти прикута до Порт-о-Пренса, забуте Місто Сонця і його мешканці залишаються на одинці із своїми проблемами.


Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG