Спеціальні потреби

Актуально

‘Забуте’ гаїтянське містечко просить допомоги
Десятки малих гаїтянських міст, які постраждали внаслідок землетрусу і потребують термінової допомоги, залишаються поза увагою гуманітарних операцій. Одне з таких забутих містечок, в якому проживає 200 тисяч людей, це Сіт Солей -- Місто Сонця.

Столиця Гаїті Порт-о-Пренс навряд чи колись знову виглядатиме так як раніше. Землетрус, який сколихнув Гаїті 12-го січня, залишив місто у руїнах. На вулицях столиці тривають рятувальні роботи, а медична та гуманітарна допомога продовжує надходити з усіх куточків світу.

Тим часом десятки малих гаїтянських міст, які потребують не меншої допомоги, залишаються поза увагою. Одне з таких забутих міст, у якому проживає 200 тисяч людей, це Місто Сонця.

Пастор Марк Дрейбелбіс опікується клінікою і сиротинцем у Місті Сонця з 2006-го року. І хоч кількість його пацієнтів постійно збільшується, на жаль, клініка Марка не отримує жодної допомоги, як, наприклад, лікарні в Порт-о-Пренсі:

«Загалом у цьому місті не було такої великої кількості фатальних випадків тому, що тут багато хижин виготовлено з металу. І вони встояли, а по-друге, будинки насправді не дуже високі».

Однак, стихійне лихо погіршило і до того злиденну ситуацію міста. Землетрус зруйнував головну в’язницю, з якої втекло 3000 в’язнів. Багато з них – колишні члени банд, які, повертаючись додому у Місто Сонця, викрали чимало зброї у зруйнованих магазинах. Відтак у місті помітно зріс рівень злочинності.

Злочинці обкрадають навіть найбідніших. Мати восьми дітей Джозет П’єр є власницею невеличкої крамниці напоїв.

«Ми залишили все, рятуючись від землетрусу, а коли повернулися, то нічого не знайшли. Всі мої заощадження зникли. Тепер ми живемо на вулиці».

Біля Порт-о-Пренса допомогу надають у шпиталях на американських суднах та в оперативних клініках. Однак у Місті Сонця єдиним місцем допомоги і до, і після землетрусу залишається клініка, заснована місіонерами.

Поки увага світової спільноти прикута до Порт-о-Пренса, забуте Місто Сонця і його мешканці залишаються на одинці із своїми проблемами.


Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG