Спеціальні потреби

Обама готується до своєї першої промови про стан держави


У середу ввечері Барак Обама звернеться до обох палат американського Конгресу та нації з промовою про стан держави де, як очікується, зробить акцент на створенні нових робочих місць і вирішенні нагальних проблем в економіці. Серед інших важливих питань – реформа галузі охорони здоров’я, виправлення фінансової системи та вирішення проблеми зростаючого дефіциту бюджету, який у 2009-му році становив 1,4 трильйона доларів.

Барак Обама має намір запропонувати заморозити на три роки програми внутрішніх витрат, аби скоротити дефіцит:

«Немає жодних магічних кроків, щоб зробити це легко. Це буде повільне скорочення. Але я запропоную ряд заходів, які покажуть, що ми маємо серйозні наміри».

Втім пропозиція Обами не стосуватиметься витрат на програми оборони, внутрішньої безпеки та закордонної допомоги. Колишній суперник Обами – Джон Маккейн підтримав такі наміри президента, однак не без критики його пакету стимулювання економіки.

«Ми маємо це зробити. Це важливо і я це підтримую, але президент також має пообіцяти накласти вето на законопроекти, які передбачають неймовірні витрати».

Після втрати демократами абсолютної більшості в Сенаті, прийняти нові законопроекти буде не так і легко. Минулого тижня, після обрання Скота Брауна, республіканська партія отримала 41 голос у Сенаті. Це дає республіканцям можливість блокувати запропоновані демократами законопроекти, зокрема щодо реформи американської системи охорони здоров’я. Втім, послаблення позиції ніяк не впливає на рішучі наміри президента. Він навіть готовий пожертвувати своєю кар’єрою заради втілення деяких своїх планів:

«Я переконаний в одному – краще бути справді добрим президентом один термін, аніж будь-яким два терміни. І я справді у це вірю».

Своє прагнення скоротити дефіцит держбюджету, Барак ОБама має намір розпочати із Білого дому. Очікують, що у зверненні до конгресменів, президент оголосить про намір заморозити збільшення зарплат своїх головних радників та інших працівників адміністрації.

XS
SM
MD
LG