Спеціальні потреби

Актуально

Барак Обама: Попереду у США чимало викликів
У щорічному зверненні президента США до Конгресу та нації Барак Обама зазначив, що найгірше вже позаду, втім додав, що країна все ще перебуває у складному економічному становищі. Лідер нації закликав обидві політичні сили Конгресу об’єднати свої зусилля для вирішення проблем, перед якими опинилася країна.

Барак Обама зайняв президентський офіс в час, коли країна перебувала у глибокій рецесії, вела дві війни, рівень безробіття перевищив 10%, а бюджетний дефіцит зріс до позначки 1,4 трильйона доларів. Обама зазначив, що навіть через рік після його приходу до влади, ці проблеми залишаються актуальними: кожен десятий американець досі не може знайти роботу, ринок нерухомості залишається нестабільним, чимало бізнесів не можуть оговтатись після кризи.

Президент зазначив, що використання грошей платників податків було необхідним для порятунку національних банків та стабілізації фінансового сектора. Обама наголосив, що завдяки негайним заходам, яких вжила його адміністрація, американській економіці вдалося зберегти два мільйони робочих місць. Втім президент додав, що у 2010-му році створення нових робочих місць має бути пріоритетним питанням для американського Конгресу. Обама запропонував виділити 30 мільярдів доларів для видачі кредитів малим бізнесам.

Президент закликав Конгрес працювати над реформою фінансового сектора. Він зазначив, що лише в умовах здорового фінансового ринку бізнеси можуть отримувати кредити, розвиватися і наймати нових працівників.

Барак Обама поставив за мету збільшити у два рази експорт американської продукції за наступних п’ять років. Освоєння нових ринків збуту, на думку президента, допоможе створити американській економіці два мільйони робочих місць.

Попри те, що демократи втратили абсолютну більшість у Сенаті, Барак Обама наполягає на необхідності проведення реформи системи охорони здоров’я. Обама зазначив, що зараз країна ближче, аніж будь-коли раніше до втілення реформи, яка забезпечить доступне медичне страхування мільйонам американців, яким воно вкрай необхідне.

Підсумовуючи свою доповідь, Барак Обама зазначив, що законодавці мають подолати розбіжності між собою і виконати свої зобов’язання, аби знову відновити довіру американців.

У відповіді Республіканської партії на звернення президента Обами, губернатор штату Вирджінія Роберт Макдоннелл заявив, що федеральний уряд намагається зробити забагато, і в цьому процесі, збільшує борги Америки.

Ново-обраний губернатор сказав, що фередеральному уряду не слід підносити податки і схвалювати законодавство, які завдають шкоди пересічним американцям. Він заявив, що без реформ, надмірне зростання уряду ставить під загрозу свободу і добробут країни.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG