Спеціальні потреби

Актуально

Росія втрачає найкращих науковців і спеціалістів

У недавно оприлюдненому звіті, що його опрацювала компанія Томсон Ройтерс, якій належить інформаційне агентство Ройтерс, говориться про те, що Росія втрачає впливи в науці і в основаних на науці галузях індустрії. Крім цього спостерігається «втечу мозгів» з Росії, що лише поглиблює проблему.

У звіті сказано, що російська наука потерпіла внаслідок різких бюджетних скорочень з часу колапсу Радянського Союзу у 1991 році. Фінансування найкращих наукових установ дорівнює не більше п’яти відсоткам того, що отримують подібні установи у Сполучених Штатах.

У грудні минулого року президент Російської Федерації Дмитро Медведєв піддав критиці державну компанію Роснефт, яка має найбільші у світі резерви нафти і газу, але витрачає лише 0.015% своїх прибутків на досліди і розвиток. Він сказав:

«Можна міняти ідеологію і психологію ведення бізнесу в сучасних умовах. В цьому питанні слід працювати. Досить вже спання».

Росія також зазнала втрат серйозної «втечі мозгів» після 1991 року. За приблизними підрахунками, в пошуках кращої платні, фінансування, приміщення і обладнання – країну залишило 80 тисяч науковців.

Директор московського Інституту проблем глобалізації Михайло Делягін каже, що погані умови праці, бюрократія і відсутність модернізації – це додаткові фактори, які впливають на втечу талановитих людей:

«Вони в своїх інститутах перебувають на правах кріпаків, причому на становищі кріпаків зовсім неграмотних людей, які взагалі не розуміють, про що вони говорять, які – в кращому разі – є ще в минулому столітті за рівнем свого розвитку».

Пересічний вік членів Російської Академії наук – понад 50 років. А пересічний вік в оборонній промисловості – 60 років.

Відомий військовий експерт Павло Фельґенгауер каже:

«Молоді люди задбали про платню, щоб утримати сім’ю, а у ВПК не було грошей. І тепер, у багатьох випадках, їх немає».

Університети, які не змогли передати знання наступному поколінню – це ще одна проблема, каже Фельґенгауер. Він звинувачує у відповідальності корумпованих професорів, які приймають хабарі за добрі оцінки.

Президент Медведєв заявив, що Росія повинна запрошувати іноземних експертів для оновлення науки в країні. Проте Михайло Делягін каже, що такі експерти можуть загрожувати впливовим російським нафтовим інтересам:

«Навіщо нам спеціалісти з біотехнології, навіщо нам спеціалісти з енергозберігаючих технологій? Коли ви намагаєтесь їх ввести, ви б’єте по голові енергетичного монополіста. Енергозберігаючі технології – це скорочення прибутків енергетиків.»

У недавно опублікованому коментарі ув’язнений критик Кремля і колишній голова нафтової компанії Юкос Михайло Ходорковський заявив, що попит Росії на знання у фундаментальних і прикладних науках зменшується з уваги на зацікавлення сировиною і на корупцію.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG