Спеціальні потреби

Актуально

Голова Ради Федерації РФ критикує Путіна

Прилюдна критика на адресу прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна з боку голови Ради Федерації російського парламенту Сергія Миронова викликала реакцію серед членів політичної партії Путіна, які тепер вимагають відставки законодавця. Миронов, який займає третю за значенням посаду в російській структурі влади, у відповідь закликає до пошанування прав меншості в парламенті.

Правляча партія Єдина Росія розпочала повномасштабну атаку на голову Ради Федерації Сергія Миронова після того, як він у прямому ефірі по всенаціональному телебаченню заявив, що він і його партія Справедлива Росія категорично не погоджуються із запропонованим Путіним планом бюджету і виходу країни з економічної кризи.

Миронов також схарактеризував програму Єдиної Росії як «сумнівний консерватизм». Путін користується незвичайним привілеєм, що він очолює партію Єдина Росія, хоча офіційно не є її членом.

Єдина Росія закликала Миронова подати у відставку. Партійна Інтернет-сторінка заповнена десятками коментарів членів партії, які осуджують законодавця, називаючи його, серед іншого, зрадником, циніком, щурем, загрозою політичній стабільності та недоброчесною особою.

Член президії партії Андрій Ісаєв заявив «Голосу Америки», що Миронов завдячує своє становище підтримці з боку Єдиної Росії. Він додає, що спікер повинен підтримувати, а не критикувати уряд, і додає, що у вищій палаті парламенту партійні угруповання заборонені:

«Не можна бути одним із лідерів опозиції і займати керівну позицію у владі… користуватися всіма привілеями влади … і при цьому заявляти, що він в опозиції і за ніщо не відповідає».

В Інтернет-виданні «Невское время» Миронов пише, що життєвий стандарт росіяни нижчий рівня вбогості, безробітні робітники, дрібні бізнесмени є жертвами корумпованих бюрократів, а бідні вчителі та інші особи не можуть бути зацікавлені у збереженні нинішнього стану. Він звертає увагу на те, що законодавча меншість партії Справедлива Росія має підтримку мільйонів людей.

Миронов також кидає виклик Єдиній Росії і вимагає, щоб вона дотримувалася прийнятого торік «Закону про гарантії парламентської діяльності», кажучи, що партії потрібні законні гарантії, якщо вона опиниться у меншості.

Голова партії Справедлива Росія у Державній думі Микола Левічев заявив «Голосу Америки», що Єдина Росія блокує законодавчу програму партії:

«Якби викорстати цю енергію і запопадливість для публічного обміркування наших пропозицій і законодавчих ініціатив, наших альтернативних антикризових заходів, пропозицій щодо бюджету, чи проекту будівельно-ощадних кас, пенсійної реформи, напевно було б країні корисніше, ніж, так би мовити, просто вияснювати, що Миронов має право говорити про Путіна, а що ні».

Політичний аналітик Маша Ліпман з московського Фонду Карнеґі каже, що прилюдна критика на адресу прем’єр-міністра Путіна незвичайне явище:

«На такому рівні в Росії, публічно, по телевізору не критикують Путіна, називаючи його по імені. Зауважмо, що кожного разу, коли президент Медведєв досить жорстко критикує політику попереднього періоду і стан справ в країні, він ніколи не називає Путіна».

Минулого місяця президент Медведєв заявив, що опозиційні партії та дедалі сильніша конкуренція можуть допомогти модернізувати Росію. Він закликав до реформ у прямій програмі на зустрічі Державної ради, у якій представники невеликих російських партій осудили цензуру засобів масової інформації і партію Єдина Росія.

Сергій Миронов твердить у своїй статті на Інтернет-сторінці, що правляча партія переслідує членів Справедливої Росії на муніципальному ровні, де їх залякують і навіть усувають з роботи. Він також каже, що вже час, щоб кожний зрозумів, що політична різноманітність і багатопартійна система – це не чиясь примха, але конституційний принцип, гарантований Конституцією Росії.

Всі новини дня

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

США запровадили санкції проти Росії через оголошення незаконної спроби анексії територій України. Обмеження оголосили три відомства: Держдепартамент, Міністерство фінансів та Міністерство торгівлі США. Зі свого боку Джо Байден заявив: нинішні дії Кремля не мають жодної легітимності.

Канада ввела санкції проти колаборантів російського режиму, причетних до фіктивних референдумів в Україні

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі під час спільної прес-конференції з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні

У пʼятницю, 30 вересня, міністр закордонних справ Канади, Мелані Жолі, оголосила, що Канада запроваджує нові санкції у зв’язку з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії в Україну, чере фіктивні референдуми та спробу анексії Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізьких областей України.

На своїй сторінці у Twitter, Мелані Жолі, прокоментувала: "Путінська «анексія» української території не має легітимності і ніколи не буде визнана. Територія України залишиться українською".

Під час спільної прес-конференції Мелані Жолі з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні в пʼятницю, Жолі заявила, що Канада вводить санції проти 43 російських олігархів, фінансової еліти та членів їхніх сімей; так званого керівного органу у Херсоні; і 35 підтримуваних Росією високопосадовців у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі.

Додадково, у заяві на сайті Міжнародних справ Канади йдеться про заборону певних операції в або з окупованими Росією районами Херсонської та Запорізької областей, включаючи інвестиції та експорт.

Канада також продовжуватиме вивчення варіантів нових заходів у відповідь на триваючі порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України разом із своїми партнерами-однодумцями.

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Британії, США та Євросоюзу заявили: “Ми ніколи не визнаємо ні так звані анексії, ні фіктивні “референдуми”, які були проведені під дулом зброї. […] Ми закликаємо ширшу міжнародну спільноту відкинути жорстоку експансію Росії, її намагання заперечити існування України як незалежної держави”.

«Жодного перепочинку для Росії». Американські конгресмени про необхідність посилення санкцій

«У нас є двопартійний блок. B ми будемо боротися всіма можливими засобами за кожну найменшу частину фінансування, яка потрібна буде Україні» – конгресмен Фіцпатрік. 

Палата представників США в п’ятницю ухвалила законопроект про фінансування федерального уряду, що включає додаткові 12,3 мільярда доларів на військову допомогу Україні, яка протистоїть російському вторгненню.

Законопроект ухвалив Сенат у четвер за підтримки обох партій. В обох палатах Конгресу законопроект зіткнувся з гострими дискусіями з внутрішньополітичних питань, менш ніж за шість тижнів до проміжних виборів, коли на кону стоїть контроль над Конгресом.

Щодо України, то законопроект також уповноважує Байдена дозволити передати Україні надлишрк зброї зі складів США на 3,7 мільярда доларів.

Також на тлі російських погроз щодо застосування ядерної зброї, законодавство виділить 35 мільйонів доларів «на підготовку та реагування на потенційні ядерні та радіологічні інциденти в Україні», мовится у документі.

CША повинні всіляко допомагати Україні і посилити санкції проти Росії, щоб не дати їй перепочинку. Про це у п’ятницю, в розмові з журналісткою Української служби «Голосу Америки» Катериною Лісуновою заявив Майк Квіглі, член Конгресу від штату Іллінойс.

«Додаткова фінансова допомога зараз важлива, тому що це постійна боротьба, яка лише посилилась у деяких сферах. Але навіть важливішим за це є той факт, що ми надсилаємо сигнал Володимиру Путіну, що Конгрес нікуди не дінеться. Ми будемо тут, незважаючи на його анексії, незважаючи на мобілізацію, незважаючи на ядерні загрози та триваючу війну», – сказав Квіглі.

У своєму твіті він додав, що пишається тим, що Конгрес ухвалює додатковий документ про надсилання допомоги Україні.

«Я пишаюся тим, що сьогодні Конгрес ухвалює додатковий документ про надсилання більшої допомоги Україні. Життєво важливо продовжувати прислухатися до українців і надавати їм зброю та фінансування, необхідні для продовження тиску на російські сили. Разом ми можемо закінчити цю війну», – твітує Квіглі.

За словами Майка Квіглі, дії Путіна є «актом відчаю», а тому США мають посилити санкції, щоб «не давати їм перепочинку».

«Ми бачимо його дії як акти відчаю, можливо, паніки. І в цей момент ми повинні демонструвати силу. І ми повинні визнати, що ми не можемо давати їм перепочинку взагалі. Ми не можемо дозволити їм перегрупуватися політично, військово, економічно. Нам потрібно посилити наші санкції та продовжувати надавати такі пакети допомоги. І надіслати чіткий сигнал, - коли знадобиться новий пакет допомоги Україні, ми будемо тут для цього», – сказав Квіглі.

Його колега з Республіканської партії, Браян Фіцпатрік, член Палати представників від штату Пенсильванія, каже у розмові з «Голосом Америки», що «Україна робить чудову роботу», але українцям потрібна «підтримка Сполучених Штатів і Заходу, а також усіх волелюбних народів світу».

«Це включає ресурси, зброю та гуманітарну допомогу. Це боротьба Давида проти Голіафа, і ми стоїмо на боці волелюбного Давида в цій боротьбі. І продовжимо це робити», – сказав Фіцпатрік у п’ятницю в будинку Конгресу. Він додав, що підтримка України носить двопартійний характер і конгресмени є одностайні в необхідності «боротися всіма можливими засобами» за продовження фінансування України.

«У нас є двопартійний блок, який не дозволить зарубити потрібні рішення, і ми будемо боротися всіма можливими засобами за кожну найменшу частину фінансування, яка потрібна буде Україні, – сказав Фіцпатрік.

Він додав, що це фінансування поєднує у собі військову допомогу, допомогу іммігрантам, гуманітарну допомогу, та інші видатки.

«По суті наше проголосоване рішення надає президенту право виділяти ці кошти за потреби», – сказав конгресмен.

Виступаючи у п’ятницю, президент США Джо Байден заявив, що він «з нетерпінням» очікує нагоди підписати допомогу, проголосовану в Конгресі.

«І я з нетерпінням очікую на нагоду підписати законопроекту Конгресу, який надасть додаткові 12 млрд дол підтримки Україні», – сказав Байден.

Він також повідомив, що після оголошення про анексію частини окупованих українських територій Росією, Америка запроваджує нові «швидкі та жорсткі» заходи проти Росії.

Байден наголосив, що США продовжать мобілізувати міжнародну підтримку для України, надавати Україні устаткування, необхідне для захисту.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Дивіться також:

Брифінг Голосу Америки. США запроваджують потужні санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG