Спеціальні потреби

Актуально

США і Росія  - спільна боротьба  проти наркотиків з  Афганістану

Президенти США і Росії домовились ще торік, під час саміту у липні, спільно боротись проти торгівлі наркотиками. Тепер представники обох країн зустрілись вдруге, але Росія не погоджується із всіма аспектами плану дій. Утім співпраця між ними, як виглядає, триватиме далі.

США і Росія кажуть, що у боротьбі з наркобізнесом в Росії потрібно звернути першочергову увагу на надходження наркотиків із Афганістану. Згідно з найновішою статистикою російського уряду, щороку контрабандою з Афганістану до Росії надходить майже 12 тон чистого героїну.

Минулого місяця посланник Росії до НАТО Дмитро Рогозін заявив, що торгівля героїном - основна загроза для Росії. Він закликав НАТО поставити питання контрабанди героїну з Афганістану до Росії на чільному місці.

Керівник Національного бюро по боротьбі з наркоторгівлею США Джил Керліковькі каже, що не дивлячись на порозуміння між Сполученими Штатами і Росією про необхідність боротьби з масовою контрабандою наркотиків з Афганістану на шляху до цієї співпраці між ними є деякі значні перепони.

«Найбільший виклик полягає у тому щоб запевнитись у наявності довіри і надійних зв’язках та послабити існуючу деколи підозру - особливо зі сторони Росії - щодо намірів Сполучених Штатів».

Спеціальний представник США в Афганістані Ричард Голбрук каже, що США і Росія не погоджуються у питанні знищення макових посівів в Афганістані: росіяни вважають це головним кроком для вирішення проблеми; натомість американці розцінюють це як добру нагоду для Талібану для вербування фермерів.

«Уряд США, як і уряд Афганістану, переконаний, що є кращі способи боротьби з вивозом наркотиків із цієї країни.По-перше, губернатори різних провінцій отримують винагороди за зменшення посівів маку. По-друге, фермерам дають можливість вирощувати інші культури, щоб втримати бідних селяни від тенет Талібану. Отже ознайомлення людей з іншими можливостями і забезпечення їх потрібними ресурсами має велике значення».

Керівник Держнарконтролю Росії Віктор Іванов, а також співголова робочої групи у боротьбі з наркобізнесом, вважає знищення контрабандних врожаїв важливий крок у боротьбі з наркобізнесом в Афганістані.

«США самі не задоволені ( як дотепер) із наслідків цієї боротьби . Про це говориться в докладі генерального інспектора і Держдепартаменту США…знищення наркотичних рослин становило не цілих 3% всього обсягу…це звичайно цілком мало і говорить про те, що оставлена ціль, по суті, не досягається. По-друге, знищення цих рослин є абсолютним політичним пріоритетом, зафіксованим у політичній Декларації Генеральної Асамблеї ООН. По-третє, економічні розрахунки показують, що нищити потрібно не менше від 20 до 50 відсотків і лише тоді культивування рослин із вмістом наркотиків може бути економічно невигідним».

І хоч Сполучені Штати й Росія можуть не погоджуватись у тому чи варто знищувати поля маку, чи ні - вони погоджуються у інших питаннях. Джин Керліковські каже, що обидві сторони пообіцяли обмінюватись своєчасно достовірною інформацією і співпрацювати задля того щоб «відрубати змієві голову», за його висловом.

Спеціальна американсько-російська група по боротьбі з наркоторгівлею зустрінеться для подальшої співпраці знову у березні, у Відні.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG