Спеціальні потреби

Актуально

Експерти: наступний президент не має чекати з реформами
Політики у США уже говорять про те, що повинно стати основним пріоритетом для нового президента України у сфері реформ. Так, спеціальний посланець США з питань енергетики у Євразії, посол Ричард Морнінґстар заявив, що питанням номер один повинна стати всеохоплююча реформа енергетичного сектора в Україні. Про це він сказав, виступаючи в Центрі американського прогресу. Про важливість реформи енергетичного сектора в Україні Ричард Морнінґстар говорив у контексті питання енергетичної безпеки у Європі. За його словами, Україна не зможе вирішити свої фіскальні проблеми та покращити взаємини з країнами-сусідами без серйозної реформи енергетичного сектора:

«Ми сподіваємось, що комплексна реформа енергетичного сектора буде одним з головних пріоритетів нового президента, не залежно від того, хто буде обраний. Реформа енергетичного сектора є критичною у вирішенні фінансових проблем, що стоять перед Україною. Субсидії в енергетичний сектор створюють дефіцит бюджету і це не допомагає національній компанії «Нафтогаз» досягти фінансової стабільності. Така ситуація не може бути стабільною. Без необхідних реформ, про які, я мушу додати, ми говоримо останні 15 років, Україна продовжуватиме мати труднощі у відносинах з Росією і з Європейським Союзом».

Ричард Морнінґстар зазначив, що Сполучені Штати підтримують співпрацю Україні з ЄС та міжнародними донорами у напрямку модернізації газотранспортної системи та оздоровлення і стабілізації енергетичного сектора. Водночас він зазначив, що для того, щоб незалежні інвестори в енергетичній галузі прийшли на український ринок, офіційний Київ повинен значно покращити інвестиційний клімат у державі:

«Покращення інвестиційного клімату є критичним і може зацікавити іноземні компанії, які можуть допомогти Україні розвинути свої резерви нафти та газу та підсилити енергетичну безпеку. Я розмовляв з декількома потужними енергетичними компаніями, які б із задоволенням інвестували в Україну, але не будуть цього робити через існуючий інвестиційний клімат. Вирішуючи проблеми ефективності використання енергетичних ресурсів та покращення інвестиційного клімату, Україна може раз і назавжди стати енергетично незалежною. І нам треба працювати разом у вирішенні цих проблем».

А от професор Гарвардського університету Сергій Плохій переконаний, що насамперед новий президент повинен зайнятися вирішенням питання системи політичної влади в Україні:

«Головна проблема для української політичної системи, хто б не переміг, це розв’язати питання влади. Після змін, які були внесені у Конституцію після Помаранчевої революції система політичної влади в Україні фактично не діє. Це не є парламентська республіка, це не є президентська республіка, ніхто не має достатньо влади. З цієї точки зору, президент, який прийде, мав би в інтересах України розв’язати це питання, і або продовжити реформування Конституції та перейти на парламентську модель, або зміцнити президентську модель».

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG