Спеціальні потреби

Актуально

Експерти: наступний президент не має чекати з реформами
Політики у США уже говорять про те, що повинно стати основним пріоритетом для нового президента України у сфері реформ. Так, спеціальний посланець США з питань енергетики у Євразії, посол Ричард Морнінґстар заявив, що питанням номер один повинна стати всеохоплююча реформа енергетичного сектора в Україні. Про це він сказав, виступаючи в Центрі американського прогресу. Про важливість реформи енергетичного сектора в Україні Ричард Морнінґстар говорив у контексті питання енергетичної безпеки у Європі. За його словами, Україна не зможе вирішити свої фіскальні проблеми та покращити взаємини з країнами-сусідами без серйозної реформи енергетичного сектора:

«Ми сподіваємось, що комплексна реформа енергетичного сектора буде одним з головних пріоритетів нового президента, не залежно від того, хто буде обраний. Реформа енергетичного сектора є критичною у вирішенні фінансових проблем, що стоять перед Україною. Субсидії в енергетичний сектор створюють дефіцит бюджету і це не допомагає національній компанії «Нафтогаз» досягти фінансової стабільності. Така ситуація не може бути стабільною. Без необхідних реформ, про які, я мушу додати, ми говоримо останні 15 років, Україна продовжуватиме мати труднощі у відносинах з Росією і з Європейським Союзом».

Ричард Морнінґстар зазначив, що Сполучені Штати підтримують співпрацю Україні з ЄС та міжнародними донорами у напрямку модернізації газотранспортної системи та оздоровлення і стабілізації енергетичного сектора. Водночас він зазначив, що для того, щоб незалежні інвестори в енергетичній галузі прийшли на український ринок, офіційний Київ повинен значно покращити інвестиційний клімат у державі:

«Покращення інвестиційного клімату є критичним і може зацікавити іноземні компанії, які можуть допомогти Україні розвинути свої резерви нафти та газу та підсилити енергетичну безпеку. Я розмовляв з декількома потужними енергетичними компаніями, які б із задоволенням інвестували в Україну, але не будуть цього робити через існуючий інвестиційний клімат. Вирішуючи проблеми ефективності використання енергетичних ресурсів та покращення інвестиційного клімату, Україна може раз і назавжди стати енергетично незалежною. І нам треба працювати разом у вирішенні цих проблем».

А от професор Гарвардського університету Сергій Плохій переконаний, що насамперед новий президент повинен зайнятися вирішенням питання системи політичної влади в Україні:

«Головна проблема для української політичної системи, хто б не переміг, це розв’язати питання влади. Після змін, які були внесені у Конституцію після Помаранчевої революції система політичної влади в Україні фактично не діє. Це не є парламентська республіка, це не є президентська республіка, ніхто не має достатньо влади. З цієї точки зору, президент, який прийде, мав би в інтересах України розв’язати це питання, і або продовжити реформування Конституції та перейти на парламентську модель, або зміцнити президентську модель».

Всі новини дня

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео

Люди повертаються у зруйноване село Посад-Покровське. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:49 0:00

«Руїни, одні руїни», - мешканці повертаються в практично знищене російськими ракетами та авіабомбами деокуповане село Посад-Покровське на кордоні Херсонської та Миколаївської області.

Україні потрібна та зброя, з якою вона може перемогти - колишні американські дипломати. Відео

Колишні посли США в Україні та Росії вважають, що лідери США мають чітко сказати, що вони не просто допомагають Україні, а інвестують у власну безпеку. Бо без перемоги України безпека Заходу не буде гарантована. З деталями - Наталія Чурікова.

Президент Зеленський та дух України стали «Людиною року» за версією журналу Time. Відео

Американський журнал Time назвав президента України Володимира Зеленського та дух України людиною 2022-го року. Це звання присуджують тим, хто найбільше, на думку редакції, вплинув на хід подій у році.

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео

Дії РФ проти українців визнали геноцидом в комітеті Сенату США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Резолюцію щодо визнання дій РФ геноцидом проти українського народу підтримали в комітеті Сенату США із міжнародних відносин. Подробиці – від Марії Ульяновської.

У США є апетит постачати Україні ефективне озброєння - полковник армії США у відставці. Відео

Якщо не чути про F-16 чи Рatriot для України, це не означає, що це неможливо – говорить полковник армії США у відставці Роберт Гамільтон в інтервʼю Олексію Коваленку. «У США з’явився більший апетит постачати ефективніші системи», - вважає військовий експерт.

Більше

XS
SM
MD
LG