Спеціальні потреби

Актуально

Сполучені Штати готують додаткові санкції проти Ірану

Уряд президента Обами заявив у четвер, що він не вірить, що Іран може збагачувати уран до такого рівня, про який повідомила іранська сторона. Все-таки службовці Білого дому кажуть, що робляться заходи для накладення додаткових міжнародних санкцій проти Ірану.

Адміністрація президента Обами відкинула твердження тегеранського режиму про те, що він збагатив уран до такого рівня, який надається для виготовлення ядерної зброї. Прес-секретар Білого дому Роберт Ґіббс сказав, що заява президента Ірану Махмуда Ахмедінеджада з четверга основана на політиці, а не на фізиці:

«Він говорить про багато речей, і багато із виявляються неправдою. Ми не віримо, що вони спроможні збагачувати уран до такого рівня, до якого – як тепер твердять – вони його збагачують».

На брифінгу в Білому домі Ґіббс піддав критиці Іран за те, що він відкинув торішню пропозицію, передану Міжнародним агентством з атомної енергії, про надіслання іранського урану за кордон, збагачення його і повернення до Ірану для використання в медицині. А це, за словами Ґіббса, спонукує світ думати, що Іран має інші наміри.

Прес-секретар Білого дому заявив, що відкинення пропозиції, разом з недавніми заявами і діями Ірану, змушує Сполучені Штати та інші країни вимагати жорсткіших санкцій.

Хоча президент США Барак Обама встановив термін на кінець минулого року, до якого Іран мав погодитись на переговори, прес-секретар Ґіббс сказав, що продовжуються заходи для встановлення жорсткіших санкцій:

«Це не мало статися точно опівночі на Новий рік. Це завжди вимагає деякого важливого часу».

Проте пан Ґіббс не міг підтвердити, чи Китай підтримає пропозицію про додаткові санкції проти Ірану, але висловив надію, що саме так станеться:

«Ми віримо, що китайці і далі відіграватимуть конструктивну роль. Вони співпрацювали з нами дуже конструктивно в питанні санкцій ООН щодо Північної Кореї. І ми віримо, і я думаю, що вони вважають, що не є в їхніх інтересах, щоб у всьому світі відбувалася гонка озброєнь, і напевно не в їхніх економічних інтересах, щоб була гонка озброєнь на Близькому Сході».

День раніше Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти Ірану і заморозило активи генерала Іранської революційної гвардії та чотирьох філіалів будівельної компанії, яка є його власністю.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG