Спеціальні потреби

ЦВК України офіційно оголосила нового президента


<!-- IMAGE -->

Центральна виборча комісія назвала ім`я нового президента України. Остаточні підсумки виборів оприлюднив у неділю 14 лютого голова ЦВК Володимир Шаповал:

«За підсумками повторного голосування виборів президента України 7 лютого 2010 року більшу кількість голосів виборців одержав кандидат на пост президента України Янукович Віктор Федорович. Центральна виборча комісія оголошує обраним президентом України Януковича Віктора Федровича».

Згідно з результатами, встановленими ЦВК, за лідера Партії регіонів Віктора Януковича проголосувало 48, 95% виборців, за чинного прем`єр-міністра Юлію Тимошенко – 45,47%. Не підтримали жодного кандидата 4,36% виборців.

В абсолютних цифрах переможець набрав 12 мільйонів 481 тисячу 226 голосів, його суперниця – 11 мільйонів 593 тисячі 357 голосів. Проти обох проголосували 1 мільйон 113 тисяч 55 українців.

Відповідний протокол на засіданні у неділю підписали усі члени ЦВК. Водночас п`ятеро членів комісії додали до свого підпису «окрему думку». Як вони заявили, підбивати підсумки виборів зарано: адже в судах не завершився розгляд справ, здатних вплинути на остаточний результат. Автори «окремої думки» незгодні також з ігноруванням скарг БЮТу, поданих до ЦВК, щодо перерахунку голосів на низці дільниць.

На цьому, зокрема, наголосила заступник голови Центрвиборчкому Жанна Усенко-Чорна. За її словами, «Центральна виборча комісія сьогоднішнім своїм засіданням дала підстави для судового оскарження своїх дій».

«Передчасним» і «незаконним» назвав також рішення комісії представник Тимошенко у ЦВК Володимир Пилипенко. Як він сказав журналістам, оголошені сьогодні результати штаб Тимошенко оскаржить у Вищому адміністративному суді, щойно отримає протокол Центрвиборчкому.

Не збирається визнавати себе переможеною і сама Юлія Тимошенко. Напередодні, в суботу, прем`єр-міністр нарешті порушила мовчанку, що тривала цілий тиждень після дня виборів, і звернулася до народу.

Вона заявила, що має юридичні докази: вибори були сфальсифіковані. За її словами, обсяги фальшувань на користь Януковича становлять понад 1 мільйон голосів. «І це вже не політична декларація, а чітка правова оцінка юристів», -- наголосила Тимошенко.

«Маючи всі докази, я прийняла єдино можливе рішення – оскаржити результати виборів у суді», -- заявила лідерка БЮТ. Як вона додала, «Не піти сьогодні до суду означає здати Україну криміналітету без бою».

При цьому Тимошенко зауважила, що не збиратиме майданів, а діятиме виключно у правовий спосіб і тільки у суді.

«Але я хочу чітко заявити: Янукович – не наш президент. І як би не розгорталися далі обставини, він ніколи не стане легітимно обраним президентом України», -- пообіцяла прем`єр у телезверненні, яке транслювали центральні канали.

Натомість Віктор Янукович, офіційно оголошений президентом України, готується до інавгурації. День, коли відбудеться ця урочиста подія, його найближчі соратники пообіцяли назвати вже у понеділок. А тим часом новообраний лідер України не втрачає часу дарма. Він уже зробив низку гучних заяв – пообіцяв не розширювати формат відносин з НАТО, плекати російську мову і, можливо, залишити російський Чорноморський флот у Криму після 2017 року. «Я цього не виключаю», -- заявив новообраний президент в інтерв`ю телеканалу «Росія».

XS
SM
MD
LG