Спеціальні потреби

Регіонали заговорили про створення нової коаліції


У Верховній раді 238 депутатів проголосували за те, щоб Віктор Янукович став президентом України вже 25 лютого. Водночас парламент ухвалив постанову «Про внесення змін до календарного плану проведення шостої сесії Верховної ради України шостого скликання у зв’язку з проведенням урочистого засідання, присвяченого складенню присяги новообраним президентом України».

За це рішення у повному складі проголосували фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина, а також 15 депутатів від блоку Наша Україна – Народна самооборона, один із фракції БЮТ, а також три позафракційні депутати.

Власне, цих депутатів у кулуарах вже називають праобразом нової більшості. Нова більшість потрібна регіоналам, аби проголосувати відставку уряду Юлії Тимошенко, яка добровільно йти у відставку відмовилася.

Наразі заступниця лідера Партії регіонів Ганна Герман заявляє, що відставка уряду Тимошенко і призначення нового відбудуться в один і той самий день:

«Сьогодні ми зробили те, що запланували на перший день, ми проголосували за дату інавгурації, а до кінця тижня ще багато днів, і я думаю, що ми все встигаємо. У нас все іде за планом», – заявила Герман.

Вона каже, що Партія регіонів розраховує відразу після інавгурації Януковича юридично оформити нову коаліцію і відставити уряд Тимошенко.

Натомість фракція НУНС поки що говорить про збереження нині діючої коаліції. За словами представника НУНС Бориса Тарасюка, у фракції НУНС є «певна група – 6 народних депутатів з Єдиного центру, які визначилися» щодо нової коаліції. Він додав, що решта депутатів відкидає можливість перебування в коаліції з Партією регіонів.

Народний депутат України Юрій Кармазін наголосив, що у вівторок на зустрічі «з переважною більшістю фракції НУНС Юлія Тимошенко заявила, що «ніяких домовленостей з Партією регіонів в неї немає і не може бути». А також вона виступила за збереження коаліції і запропонувала провести переформатування уряду.

Ймовірно, що заради збереження коаліції Тимошенко запропонує низку посад в уряді тим фракціям, які є її основою в парламенті, а саме НУНС та блоку Литвина.

XS
SM
MD
LG