Спеціальні потреби

Актуально

МВФ і ЄС переглядають пакет допомоги для Угорщини

Угорщина заявила, що їй більше не потрібна міжнародна допомога, не зважаючи на занепокоєння Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду загрозою ризику для угорської економіки. ЄС і МВФ також перевіряють ефективність використання Будапештом багатомільярдної валютної позики, отриманої для уникнення банкрутства.

Міністр фінансів Угорщини Пітер Ошко заявив, що ця поражена рецесією країна не потребує більше надходжень із міжнародних кредитів. Угорщина може «отримати фінансування із власних ринків», - додав він.

За словами посадовців, країна вжила майже 19 із 25.1 мільярдів доларів кредитів отриманих від Міжнародного валютного фонду, Європейського Союзу і Світового Банку.

Угорщина була першою із поміж країн-членів Євросоюзу, що звернулась з проханням про надання міжнародної допомоги для уникнення економічного краху.

Керівник делегації МВФ Джеймс Моршинг чітко зазначив, що жорсткі економічні заходи не повинні припинятись.

«Урядова заборгованість тепер становить 80 % валового внутрішнього продукту, що значно вище у порівнянні з іншими країнами, що поповнили ЄС. Приклавши додаткові зусилля у 2011 році, сума боргу упродовж 5 наступних років повинна знизитись приблизно до 65 % ВВП».

Втім із наближенням запланованих на квітень загальних виборів в Угорщині, міжнародна громадськість занепокоєна економічними перспективами в цій країні. Західні інвестори остерігають про можливість збільшення бюджетного дефіциту задля виконання виборчих обіцянок.

Центристсько-права партія «Фідеш», яка веде перед в громадських опитуваннях, обіцяє покінчити з непопулярними в Угорщині жорсткими заходами, підтримуваними МВФ.

Керівник делегації Європейської Комісії Барбара Кауфман каже, що Угорщині загрожує бюджетний ризик і вона мусить цьому зарадити.

«Ми хочемо бачити таку ж рішучість, що спостерігалась у минулому, також і в майбутньому. Ми також хочемо бути впевнені, що і в цьому році буде спрямовано зусилля для досягнення поставлених цілей щодо зменшення бюджетного дефіциту, а наступного року він повинен впасти нижче 3 %».

Зменшення дефіциту бюджету – ключова передумова для впровадження в Угорщині валюти євро наприкінці цього десятиліття.

Утім, велика економічна криза в Греції, із бюджетним дефіцитом, який торік досягнув 13 %, вказує на вразливість євро-зони.

Барбара Кауфман у розмові з кореспондентом «Голосу Америки» сказала, що клопоти, які переживає тепер Греція, не стримають Європейський Союз від впровадження валюти євро в інших країнах, таких як Угорщина, що недавно влилися в ЄС.

«Ми маємо чіткі критерії для прийняття в членство в євро-зону, що аналізуються в кожному окремому випадку. Очевидно, що тепер Угорщина ще не досягнула цих критеріїв. Утім я б не сказала, що з огляду на ситуацію в Греції, ми не допустимо до того, щоб у відповідному моменті до євро-зони не приєднувались інші країни, досягнувши поставлених критеріїв».

Економічна ситуація в Угорщині є під пильним моніторингом країн Європи. Приблизно 60 % товарів, виготовлених та змонтованих на угорських підприємствах - включно з автомобілями і мобільними телефонами - продаються на ринках країн, що користуються валютою євро.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG