Спеціальні потреби

CPJ фіксує посилення тиску на журналістів у світі

У світі посилюється тиск на журналістів. Такий висновок робить Комітет захисту журналістів - правозихисна організація, зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. І особливо незахищеними, на думку правозахисників, є позаштатні журналісти, які не мають за собою великих медіа-структур, які б їх могли захистити.

В оприлюдненому у вівторок щорічному звіті, СPJ (Committee to Protect Journalists) аналізує загальні тенденції щодо дотримання прав журналістів у світі. Що стосується пост-радянського простору, організація наголошує, що Росія займає четверте місце у світі за кількістю вбитих журналістів, у тюрмах Узбекистану відбувають покарання семеро журналістів, Казахстан не виконав у 2009 році свої обіцянки перед міжнародною спільнотою щодо реформи ЗМІ, а уряд Ільхама Алієва в Азербайджані продовжує політику репресій проти незалежних журналістів.

Медіа в Україні, за висновками Комітету захисту журналістів, залишаються вільнішими та працюють в умовах більшого плюралізму ніж у більшості країн колишнього Радянського Союзу. Водночас українським журналістам все ще надзвичайно складно писати про всеохоплюючу корупцію та інші зловживання владою, мовиться у звіті. Також зазначається, що хаотичне і інколи небезпечне середовище, у якому працюють українські журналісти, збільшило рівень самоцензури в країні.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG