Спеціальні потреби

Актуально

CPJ фіксує посилення тиску на журналістів у світі
У світі посилюється тиск на журналістів. Такий висновок робить Комітет захисту журналістів - правозихисна організація, зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. І особливо незахищеними, на думку правозахисників, є позаштатні журналісти, які не мають за собою великих медіа-структур, які б їх могли захистити.

В оприлюдненому у вівторок щорічному звіті, СPJ (Committee to Protect Journalists) аналізує загальні тенденції щодо дотримання прав журналістів у світі. Що стосується пост-радянського простору, організація наголошує, що Росія займає четверте місце у світі за кількістю вбитих журналістів, у тюрмах Узбекистану відбувають покарання семеро журналістів, Казахстан не виконав у 2009 році свої обіцянки перед міжнародною спільнотою щодо реформи ЗМІ, а уряд Ільхама Алієва в Азербайджані продовжує політику репресій проти незалежних журналістів.

Медіа в Україні, за висновками Комітету захисту журналістів, залишаються вільнішими та працюють в умовах більшого плюралізму ніж у більшості країн колишнього Радянського Союзу. Водночас українським журналістам все ще надзвичайно складно писати про всеохоплюючу корупцію та інші зловживання владою, мовиться у звіті. Також зазначається, що хаотичне і інколи небезпечне середовище, у якому працюють українські журналісти, збільшило рівень самоцензури в країні.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG