Спеціальні потреби

Собаки допомагають хворим дітям з одужанням
Гарна ідея може викликати ланцюгову реакцію.

Якщо щастя – це пухнасте щеня... то 9-річна Еллісон Винн переповнена щастям.

Мати Еллісон – Діана Літвак каже, що її дочка завжди була дуже вдячною за все, що є в її житті. Це особливо вражає, якщо дізнаєшся, що два роки тому у неї виявили рак:

«Вона проходила через важке лікування, але завжди казала: «Мені щастить: я маю тебе, моїх друзів, мою чудову сестричку». Вона завжди сприймає життя ширше за власні інтереси».

Видужання було вкрай важким. До дня, коли в їх житті з’явилась Коко.

«Щеня негайно прив’язалось до Еллісон. А між тим ми побачили, що завдяки Коко дочка почала почуватись значно краще», – каже Діана.

Не дивно, що саме тоді в Еллісон, яка ще видужувала від хвороби, з’явилася ідея:

«Одного дня несподівано вона сказала: «Мамо, я спечу собачі тістечка. Ми їх продамо і на зароблені гроші купимо якійсь іншій дитині собаку». Так все і почалось».

Проект «Бридкий жук» – так Еллісон називала у лікарні хіміотерапію – почався з продажу саморобних тістечок на власному подвір’ї впродовж усього літа. Еллісон розповідає:

«Ми поставили стіл біля поштової скрині – і нашим першим постійним покупцем став поштар».

Невдовзі дедалі більше людей почало дізнаватись, що дівчинка, що видужує після ракової хвороби, збирає гроші, щоби подарувати іншій хворій дитині собаку.

«Люди такі щедрі. Раз велосипедист дав їй стодоларову купюру. Досить швидко набралось грошей на дві собаки», – каже Діана.

На цьому етапі «ефект доміно» запрацював у дуже несподіваному місці. Програма тренування собак з’явилася у місцевій в’язниці. Говорить ув’язнена Терріна Флора Александ:

«У нас є для чого прокидатись щоранку, робити щось позитивне».

Саме у в‘язниці мають можливість тренувати собак для хворих на рак дітей з проекту «Бридкий жук». Говорить ув’язнена Наталі Макфарлейн:

«Тільки уявіть щастя і радість, яку приносять їм собаки. Не можу зупинити сліз – як от і зараз».

Так і шириться добра справа. Ендрю проходить щоденну хіміотерапію вже 10 днів, – каже його мати.

Шестирічний Ендрю Дейвіс отримав пса Оллі через програму «Бридкий жук». Пес пройшов тренування і всі уколи, і його їжа оплачена на рік вперед. Але найважливіше – «Він мій найкращий друг!» – підкреслює Ендрю Дейвіс.

«Пес – найкращий компаньйон для сина. Він знає, коли той погано почувається, коли треба бути біля нього», - підкреслює Кендіс Дейвіс.

Елва Пеллучауд з добродійної організації «Звертаючись до доброти» каже: «Ми тут для відзначення щедрості».

І ось ідея завершила цикл. Неприбуткова організація «Звертаючись до доброти», дізнавшись про проект «Бридкий жук», де діти збирають кошти для інших дітей, презентувала проекту чек на 10 тисяч доларів.

Завдяки цьому для багатьох дітей, хворих на рак, щастя матеріалізувалося у вигляді пухнастого щеняти. А дівчинка, яка в першу чергу думала про інших, побачила, як одна маленька ідея може отримати велике життя.

Кожний підготований у в’язниці собака обходиться в 450 доларів. Програма Еллісон зібрала майже 20 тисяч доларів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG