Спеціальні потреби

Актуально

Гелен Томас - журналістка, що подолала чи не усі бар`єри
Свого часу ледве не всі професії були виключно для чоловіків. Не є винятком і журналістика. Зламати статевий бар’єр і довести свою професійну рівність допомогли жінки, які не побоялись втрутитися у світ, де їм спочатку відводили роль секретарок. Однією з таких жінок в американській політичній журналістиці була і залишається Гелен Томас. За свою довгу професійну кар’єру Гелен заслужила репутацію журналістки, яка не боїться поставити президентам незручні питання.

Коли Гелен Томас почала висвітлювати вашингтонську політику понад шістдесят років тому, вона була однією з небагатьох жінок у журналістиці. Вона розповідає, що любить історію і знала що ця кар’єра дозволить їй дізнаватися щось нове.

У 1961 році Гелен з’явилась у Білому домі, коли президентом був Джон Кеннеді.

«Це був чудовий час. На адміністрацію Кеннеді покладали великі надії. Молодь перебирала владу і мала амбітні цілі», - згадує вона.

З того часу Гелен Томас пережила 10 президентів і об’їздила з ними весь світ. Вона була єдиною жінкою журналісткою, яка супроводжувала історичний візит Ричарда Ніксона до Китаю у 1972 році.

«Поїздка до Китаю, з яким ми не мали відносин протягом двадцяти років, була історичною. Кожен репортер у Вашингтоні прагнув потрапити у цю поїздку. Вісім днів, які ми провели там, відкрили нам очі на Китай. Все було цікаво, що китайці їдять, як виглядають, одягаються, і тому подібне».

Хоча Гелен вже не подорожує з президентами, вона продовжує відвідувати щоденні прес-конференції речника Білого дому. Гелен має репутацію журналістки, яка не боїться ставити речникам та самим президентам, складні, інколи незручні запитання.

Одне з таких вона свого часу поставила Джорджу Бушу-молодшому:

«Я б хотіла запитати вас, пане президенте, ваше рішення захопити Ірак призвело до тисяч смертей та поранень американців й іракців. Усі причини війни, принаймні ті, які були опубліковані, виявилися безпідставними. Тож моє питання, чому ви насправді розпочали цю війну?».

На що Джордж Буш відповів:

«З усією повагою до вашого життєвого журналістського досвіду, думати, що я хотів війни, - помилка. З усією повагою до вас, Гелен».

Ді-Ді Маєрс була прес-секретарем Білого дому під час урядування Білла Клінтона. Вона каже, що поважає Гелен за її якості.

«Гелен була безпощадна. Але це одна з її якостей, які я в ній поважаю. День за днем, тиждень за тижнем, адміністрація за адміністрацією, вона завжди докопується до фактів».

Сама Гелен, каже, що відчуває відповідальність перед американським народом.

«Я думаю, чимало президентів, не те що бояться мене, але не люблять відповідати на мої запитання. Але я відчуваю, що представляю американців, у яких немає можливості поставити запитання президенту».

Гелен закликає своїх молодих колег, не боятися ставити складні запитання. Президенти не люблять відповідати на такі запитання, але повинні їх чути, вважає журналістка.

«Не легко поставити запитання, яке зіпсує людині настрій чи розізлить її, але я відчуваю, що можливість запитати президента це привілей, яким не можна нехтувати».

Цього літа Гелен виповниться 90 років, але вона продовжує працювати для невеликого видання, і вона вже є автором п’яти книжок. Крім цього її завжди можна побачити на її коронному місці у першому ряду Прес центру Білого дому, і вона продовжує ставити незручні запитання президентам та їх речникам..

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG