Спеціальні потреби

Актуально

Уряд Нідерландів впав жертвою афганського конфлікту
У Нідерландах, через суперечки щодо дальшого перебування голландського контингенту в Афганістані, днями розпався коаліційний уряд у Гаазі. Не виключено, що голландський контингент тепер повернеться додому.

Нідерландський військовий контингент в Афганістані становить 1600 військовослужбовців, розгорнених у центральній частині країни. Голландці знаходяться в Афганістані від 2006 року. В 2008 році їх мандат було продовжено до кінця цього року. Прохання НАТО продовжити місію викликало незгоду в урядовій коаліції, і прем’єр-міністр разом з урядом подав у відставку.

Нещодавнє опитування в Нідерландах свідчить про зменшення громадської підтримки афганських зусиль. Втім пересічні голландці не займають рішучої позиції:

- «З одного боку, мені здається, вони повинні залишатись, з іншого – їм слід повернутись. Але ми бачили по телебаченню, як деякі солдати наполягали на завершенні початих зусиль».

- «Наші солдати будують лікарні і школи і не беруть участі в боях. Мабуть, було б добре для миру в Афганістані, якби вони лишились там».

Одним з провідних гравців у новій коаліції може бути Партія свободи. Її платформа – недовіра до уряду і антиімміграційна позиція. Говорить лідер Партії свободи Ґерт Вiлдерс:

«Вважаю, що наші солдати повинні залишити Афганістан – не тому, що я проти збройних дій чи проти боротьби з Талібаном, але ми вважаємо, що голландці вже зробили достатньо».

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі не планують втручатися у внутрішні справи Нідерландів. Прес-секретар НАТО Джеймс Аппатурай каже:

«НАТО не може і не збирається втручатись у внутрішнє обговорення країн-членів, ми не будемо цього робити й у цьому випадку але хотілося б зберегти колективність зусиль».

Водночас Анатоль Лівен, професор Королівського коледжу в Лондоні, вказує, що рішення Гааги вплине на інші країни:

«Це, безумовно, служитиме негативним сигналом для французів, канадців, до певної міри і для британців, але сам по собі голландський контингент настільки маленький, що його легко замінити американцями».

І хоча виведення голландських сил не змінить балансу військових сил, але колапс уряду Нідерландів демонструє, який нищівний вплив може мати афганський конфлікт на внутрішні справи інших країн світу.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG