Спеціальні потреби

Актуально

Віктор Янукович став четвертим президентом України

<!-- IMAGE -->

На урочистому засіданні Верховної Ради Віктор Янукович склав присягу на посту президента України.

Сорок хвилин тривала інавгурація президента Віктора Януковича у Верховній Раді. Перед тим Янукович молився в Києво-Печерській Лаврі разом із Патріархом Московським Кирилом.

Рівно о 10 за Києвом він прибув до будинку парламенту. На вході обраного президента чекав невеликий конфуз, коли прямо перед ним зачинилися вхідні двері.

Інавгурація відбувалася без присутності журналістів та фракцій БЮТ і частини НУНС. Журналістів на засідання не пустили. Висловлюються припущення, що в такий спосіб депутати продемонстрували своє ставлення до нового президента.

Не прийшли на інавгурацію Януковича і двоє його попередників – Леонід Кравчук та Віктор Ющенко. Втім, це не могло завадити процедурі вступу на посаду, яка закінчилася присягою керівників всіх силових підрозділів України Вікторові Януковичу як верховному головнокомандувачеві.

В парламенті Янукович виголосив інавгураційну промову, в якій зазначив: «Країна перебуває у вкрай складній ситуації – відсутність державного бюджету на поточний рік, колосальні борги по зовнішніх запозиченнях, бідність, розвалена економіка, корупція – ось далеко не повний перелік бід, з яких складається українська реальність».

Президент заявив, що знає, що робити далі.

«У першу чергу – відновити систему ефективного державного управління. Ми повинні швидко створити дієздатну виконавчу владу, яка невідкладно займеться найбільш ураженими галузями економіки і соціальною сферою. Першочергове завдання на цьому шляху – реформування системи влади і, перш за все, Кабінету Міністрів, перетворення його у команду професіоналів, а не «політичних офіціантів».

Він також закликав до співпраці депутатів, наголосивши, що «така співпраця матиме вирішальне значення для невідкладного реформування влади, судочинства, внесення змін до Конституції».

Янукович переконаний, що економічні успіхи здатні подолати політичні розбіжності: «Люди схильні політизувати певні питання духовності здебільшого тоді, коли вони перебувають у стані перманентної фінансової нестабільності. В економічно розвинутих державах вірогідність виникнення внутрішніх конфліктів через різницю в культурних традиціях того чи іншого регіону в десятки разів нижча, аніж у державах економічно відсталих».

Відразу після інавгурації Янукович підписав декілька указів. Він перейменував свою канцелярію у Адміністрацію президента, як це було у Леоніда Кучми та призначив її головою Сергія Льовочкіна, який працював помічником того ж Кучми.

Першим заступником Льовочкіна стала економіст, депутат від регіоналів Ірина Акімова. А зв`язками з пресою та громадськістю в Секретаріаті опікуватиметься Ганна Герман на посаді заступниці голови Секретаріату.

Найближчим часом Янукович обіцяє визначитися із датою поїздки до Брюсселя, але вже відомо, що до Москви він поїде за тиждень - 5 березня.

США на церемонії інавгурації представляв радник президента Обами з питань нацбезпеки генерал Джеймс Джоунс.Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG