Спеціальні потреби

Віктор Янукович став четвертим президентом України


<!-- IMAGE -->

На урочистому засіданні Верховної Ради Віктор Янукович склав присягу на посту президента України.

Сорок хвилин тривала інавгурація президента Віктора Януковича у Верховній Раді. Перед тим Янукович молився в Києво-Печерській Лаврі разом із Патріархом Московським Кирилом.

Рівно о 10 за Києвом він прибув до будинку парламенту. На вході обраного президента чекав невеликий конфуз, коли прямо перед ним зачинилися вхідні двері.

Інавгурація відбувалася без присутності журналістів та фракцій БЮТ і частини НУНС. Журналістів на засідання не пустили. Висловлюються припущення, що в такий спосіб депутати продемонстрували своє ставлення до нового президента.

Не прийшли на інавгурацію Януковича і двоє його попередників – Леонід Кравчук та Віктор Ющенко. Втім, це не могло завадити процедурі вступу на посаду, яка закінчилася присягою керівників всіх силових підрозділів України Вікторові Януковичу як верховному головнокомандувачеві.

В парламенті Янукович виголосив інавгураційну промову, в якій зазначив: «Країна перебуває у вкрай складній ситуації – відсутність державного бюджету на поточний рік, колосальні борги по зовнішніх запозиченнях, бідність, розвалена економіка, корупція – ось далеко не повний перелік бід, з яких складається українська реальність».

Президент заявив, що знає, що робити далі.

«У першу чергу – відновити систему ефективного державного управління. Ми повинні швидко створити дієздатну виконавчу владу, яка невідкладно займеться найбільш ураженими галузями економіки і соціальною сферою. Першочергове завдання на цьому шляху – реформування системи влади і, перш за все, Кабінету Міністрів, перетворення його у команду професіоналів, а не «політичних офіціантів».

Він також закликав до співпраці депутатів, наголосивши, що «така співпраця матиме вирішальне значення для невідкладного реформування влади, судочинства, внесення змін до Конституції».

Янукович переконаний, що економічні успіхи здатні подолати політичні розбіжності: «Люди схильні політизувати певні питання духовності здебільшого тоді, коли вони перебувають у стані перманентної фінансової нестабільності. В економічно розвинутих державах вірогідність виникнення внутрішніх конфліктів через різницю в культурних традиціях того чи іншого регіону в десятки разів нижча, аніж у державах економічно відсталих».

Відразу після інавгурації Янукович підписав декілька указів. Він перейменував свою канцелярію у Адміністрацію президента, як це було у Леоніда Кучми та призначив її головою Сергія Льовочкіна, який працював помічником того ж Кучми.

Першим заступником Льовочкіна стала економіст, депутат від регіоналів Ірина Акімова. А зв`язками з пресою та громадськістю в Секретаріаті опікуватиметься Ганна Герман на посаді заступниці голови Секретаріату.

Найближчим часом Янукович обіцяє визначитися із датою поїздки до Брюсселя, але вже відомо, що до Москви він поїде за тиждень - 5 березня.

США на церемонії інавгурації представляв радник президента Обами з питань нацбезпеки генерал Джеймс Джоунс.



Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG