Спеціальні потреби

Актуально

Керівники «Тойоти» свідчили у Конгресі США
У Конгресі США проходили дво-денні слухання щодо проблем із безпекою кількох моделей «Тойоти», які призвели до смертей 37 автомобілістів. У середу на питання законодавців відповідали президент компанії «Toyota Motor Corporation», прямий нащадок засновника компанії, Акіо Тойода та Йошімі Інаба, президент північноамериканського відділення корпорації.

Тойода почав свій виступ із вибачення перед водіями та висловив співчуття родині загиблого автомобіліста з Сан Дієго, яка була присутня на слуханнях. Інший топ-менеджер Інаба запевнив, що компанія робить усе можливо, аби здійснити відклики якомога швидше та тісно співпрацює у цьому питанні з американськими регулювальними органами. Також він сказав, що компанія надасть у безкоштовну оренду машини усім власникам автомобілів «Тойота» на час їх ремонту.

Напередодні перед членами комітету Конгресу виступив голова американського відділення компанії Джеймс Ленц. Він визнав, що виробники автомобіля допустили помилки у розслідуванні проблем з акселератором та гальмівною системою, які виникли у кількох моделей «Тойоти»:

«Протягом останніх місяців ми не дотримувалися високих стандартів, які наші користувачі та суспільство звикли очікувати від «Тойоти». Просто в нас забрало час усвідомити, що ми маємо проблему з безпекою, яка зустрічається рідко, але є дуже серйозною, незважаючи на наші добрі наміри».

Конгресмен Генрі Ваксман запитав, чи всі проблеми з «Тойотою» вже вирішені:

«Чи ви вірите, що заміна гумових килимків та педалей газу, які застрягають, вирішать проблему з неконтрольованим пришвидшенням авто»?

Лентц відповів, що не зовсім, проте пообіцяв, що його компанія продовжуватиме ретельне розслідування. На слуханнях були присутні також родичі жертв аварій, та ті, хто ледве вижив через неполадки з машиною.

Одна з них - Ронда Сімт розповіла, як у жовтні 2006 року її «Лексус», що виробляється «Тойотою», раптом вийшов з-під-контролю. Незважаючи на її спроби її зупинити, машина пришвидшилася до 160 кілометрів на годину. Сміт сказала що, у паніці, вона подзвонила своєму чоловікові:

«Я знала, що він мені не допоможе, але я хотіла почути його голос в останній раз. Після 10 кілометрів, завдяки Божому провидінню, машина почала повільно зупинятися».

Сміт та її чоловік кажуть, що коли вони поскаржилися до компанії, їх назвали брехунами. «Вам у «Тойоті» має бути соромно за вашу жадібність», заявила Сміт.

Єдине, що зміг їй відповісти керівник американського підрозділу корпорації Лентц це:

«Слухаючи вас, пані Сміт, мені соромно за те, що трапилося».

З кінця минулого року японський автовиробник відкликав для ремонту понад вісім мільйонів автомобілів у всьому світі через проблеми з педаллю газу. А п’ятого лютого компанія «Тойота оголосила про відкликання автомобілів «Пріус» через несправність в електроніці гальмової системи. Через чотири дні було оголошено, що така ж несправність була виявлена і в інших гібридах автовиробника. Також внутрішня переписка в компанії, яка стала відома у результаті розслідування, засвідчила, що у «Тойоті» знали про проблеми з безпекою деяких з їхніх моделей, але намагалися зекономити гроші, відкладаючи відклики.

Представник Центру авто-безпеки Кларенс Дітлоу каже, що
ця переписка – великий удар по «Тойоті», тому що вона показує, що вони знали про проблеми, але працювали над тим, як обмежити кількість машин, що мають бути відкликані, аби зекономити сотні мільйонів доларів.

Один із найповажніших експертів з автомобільної безпеки у США Дітлоу каже, що компанія зможе пережити кризу, якщо перегляне свої пріоритети:

«Вони мають повернутися до креслень та подивитися, як вони стали передовим виробником у світі. Бо, у гонитві за першістю, вони забули про цінності інженерії, і скільки роботи насправді вимагає виробництво дійсно надійного та безпечного автомобіля».

У кризі з «Тойотою» Дітлоу звинувачує і Міністерство транспорту США, до обов’язків якого входить нагляд за безпекою на шляхах:

«Це має бути сигналом для уряду та автоіндустрії. Ми маємо змінити те, як ми виробляємо та регулюємо автомобілі. Інакше в нас буде інша криза подібна до кризи з «Тойотою» завтра.

Всі новини дня

Обстріл Запорізької АЕС не призвів до "безпосередньої загрози для ядерної безпеки" – МАГАТЕ

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), що обстріл майданчика Запорізької АЕС у суботу, 6 серпня, завдав станції певних ушкоджень, але радіація залишається в нормі.

«На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили безпосередню загрозу ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту як відстуню», – заявив у вівторок гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії .

За даними української сторони, обстріл вели російські війська поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Однак доступні способи вимірювання радіації продовжують показувати нормальний рівень на станції, заявив голова органу ООН, що здійснює нагляд за атомною енергетикою у світі.

«Обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав шкоди, але наявні вимірювання радіації показують нормальний рівень радіації на майданчику, заявили в Україні. Експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози для ядерної безпеки», – мовиться у твіті організації.

Територію Запорізької АЕС обстріляли через день після того, як попередній обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції.

У повідомленні МАГАТЕ вказується, що за даними України, в результаті суботньої події було поранено українського охоронця на ЗАЕС.

Проте, за даними українських фахівців, яких цитує МАГАТЕ, видимих пошкоджень ні контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, ні захисного периметра об'єкта, немає.

Разом з тим, голова МАГАТЕ наголошує, що обстріл у п’ятницю та суботу на ЗАЕС порушив практично всі компоненти ядерної безпеки.

У своєму твітер-повідомленні агенство пише: «Практично всі 7 незамінних принципів ядерної та фізичної безпеки порушені, сказав Рафаель Гроссі, повторивши серйозне занепокоєння: «Всі військові дії, що загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені». Знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ».

Як мовиться в заяві організації, суботній вечірній інцидент показав, що конфлікт також поставив під загрозу ядерну безпеку та механізми готовності та реагування на надзвичайні ситуації.

Російська окупаційна влада заявила, що це були українські ракети, що вразили об’єкт, пошкодили адміністративні будівлі та місце поблизу складу використаного ядерного палива.

Український президент Володимир Зеленський назвав Росію «державою-терористом, яка обстрілює атомну станцію».

Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персоналу станції обмежили доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у випадку надзвичайної ситуації. Крім того, український регулятор заявив, що його комунікація з ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною», заявив генеральний директор Гроссі.

Він знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

У понеділок, 8 серпня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш підтримав заклик допустити на Запорізьку атомну станцію міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпечність об'єкта. Він назвав обстріли ЗАЕС «самогубними» і висловив сподівання, що вони припиняться.

Президент «Енергоатома» Петро Котін заявив у понеділок, що його відомство вітає присутність міжнародних спостерігачів, але хоче бачити їх під егідою ООН, а не МАГАТЕ.

«Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі, там могли бути експерти від МАГАТЕ», – наголосив керівник українського атомного регулятора в ефірі телемарафону, повідомляє агентство УНІАН.

Котін пояснив, що це потрібно для того, щоб передати контроль над територією Запорізької АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям, повідомляє УНІАН.

«Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність», - сказав Котін.

На початку червня представники «Енергоатому» заявляли, що «візит на завод стане можливим лише тоді, коли Україна поверне контроль над об'єктом».

Тоді українські енергетики спростували заяву Гроссі, що він узгодив поїздку представників МАГАТЕ. «Енергоатом» наполягав, що ця заява є «новою спробою отримати доступ до Запорізької електростанції, щоб узаконити присутність окупантів та схвалити їхні дії».

Котін у понеділок також повідомив, що за його даними, Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. За його словами, росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

У травні російський віце-прем'єр Марат Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію, але «готова постачати електроенергію і Україні», якщо та за неї платитиме. Про це російський чиновник сказав, перебуваючи в окупованому російськими військами Мелітополі.

Найбільшу атомну електростанцію в Європі було захоплено російськими військами на початку березня, незабаром після того, як російська армія вторглася в Україну.

Дивіться також на цю тему:

МАГАТЕ: «Ситуація на Запорізькій АЕС дуже нестабільна». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG