Спеціальні потреби

Актуально

Видобування газу в районі водних ресурсів Нью-Йорка
Політичні лідери та захисники довкілля у штаті Нью-Йорк борються проти плану, який дозволив би видобувати природний газ методом гідравлічного буріння. Вони кажуть, що цей метод зруйнує водні басейни Нью-Йорка і забруднить околиці міста. Втім прихильники проекту з цим не погоджуються.

Голова адміністрації району Мангеттен в Нью-Йорку Скот Стрінґер очолив демонстрацію проти гідравлічного добування газу в околицях Нью-Йорка. Цей метод використовує сотні тонн води, піску та хімічних речовин для підривання глибоко під землею кам’яних порід, у яких міститься природний газ. Опоненти та прихильники цього методу нещодавно обговорили це питання на слуханні в Нью-Йорку. Скот Стрінґер сказав:

«Ми навіть не дозволяємо людям будувати будинки біля водних басейнів. А тепер ви кажете, що ми дозволимо людям бурити там свердловини».

Питна вода до міста Нью-Йорк надходить з Катскільських гір. Вона настільки чиста, що навіть не потребує фільтрування. Міський водозбір та басейн річки Делавар розташовані над великими покладами природного газу. Тисячі землевласників у цій місцевості вже віддали свої ділянки в оренду для буріння газу. Один із них – Дейвид Джонс – каже:

«Це чисте джерело енергії, видобуток якого треба розвивати. Нам це вкрай необхідно».

Іншим захисником буріння на слуханнях був віце-президент техаської компанії «Чесапік Енерджі» Скот Ротрак. Саме ця компанія має намір розширити видобування газу в районі Нью-Йорка. Він каже:

«Ми розуміємо занепокоєння щодо охорони довкілля, але ми не маємо сумнівів, що можемо безпечно бурувати в будь-якій водоймі. Ми це постійно доказуємо, успішно працюючи в екологічно вразливих районах по всій країні».

Беручи до уваги протести громадськості, Ротрак зазначив, що компанія не наполягатиме на видобуванні газу в околицях Нью-Йорка. Втім такої обіцянки не зробили інші компанії.

Представнця ради з питань видобування нафти і газу Кеті Кенні каже, що не потрібно жодної заборони на буріння у водних басейнах. Вона ставить під сумнів заяви деяких землевласників про те, що вибухи під час буріння забруднюють і насичують воду газом настільки, що вона може горіти, як показано в одному з документальних фільмів:

«Можливо це співпадіння, але зараз це питання розслідується на належному рівні. Втім, до цього часу не виявлено жодного зв’язку між бурінням і звинуваченнями землевласників».

Втім, нещодавно адміністрація штату Пенсільванія наклала штраф на дві компанії за незаконний вилив токсичних відходів та буріння, яке забруднило воду щонайменше 13-ом родинам. Дослідження буріння газу у західних штатах виявило подібні проблеми, як також забруднення повітря. Науковці кажуть, що буріння газу у штаті Нью-Йорк призведе до виникнення радіоактивних відходів у значно вищій кількості від допустимої. На необхідності заборонити буріння наполягають і деякі лікарі, як, наприклад, Вінсент Педре:

«Ці токсичні речовини у наших водних запасах, вони всюди. Буріння треба заборонити у межах цілого штату».

Президент організації, яка бореться за збереження водних ресурсів Алекс Матаєсен каже, що гідравлічний спосіб видобування газу витрачає велику кількість води і може спустошити місцеві водойми та цілі водні пласти:

«Неприйнятно думати, що у нас достатньо води, і ми можемо використовували її для цього методу, не спричинивши цим зменшення водних ресурсів на півночі Нью-Йорка».


Організація Матаєсена виступає за суворе регулювання видобування газу у штаті загалом та підтримує заборону буріння на території водного басейну Нью-Йорка. Однак наразі штат має лише 17 інспекторів, які стежать за видобутком газу. Роботи може додатися, якщо влада штату вирішить підтримати гідравлічний метод і дасть дозвіл на відкриття 40 тисяч нових свердловин.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG