Спеціальні потреби

І неподалік Вашингтона можна покататись на лижах

Для багатьох мешканців американської столиці улюблений відпочинок взимку – катання на гірських лижах. І для цього не треба далеко їхати. Всього півтори години від Вашингтона, у штаті Пенсільванія, є популярний гірськолижний курорт «Вайт Тейл», у перекладі з англійської - «Білий хвіст».

На цьому курорті є дев’ятнадцять спусків, шість підйомників, ресторани, кав’ярні, готель, кілька пунктів прокату – все, що необхідне для повноцінного відпочинку. І серед тих, хто тут працює чи приїздить кататися, є чимало емігрантів із країн колишнього Радянського Союзу. Лижний тренер Григорій Ростовцев зі Санкт-Петербурга схвально відгукується про якість гори:

«Правильна крутизна, добре втрамбований схил, який ти можеш проїхати з гори донизу і все перед собою бачити. Не те, що деякі закриті схили, коли ти не бачиш, що там за поворотом, чи там люди лежать чи ще щось відбувається. І дуже правильна конфігурація – є і круті схилі, і такі, що мають менший ухил, де можна вдосконалювати свою техніку».

На великій горі катаються лише ті, хто їздити вже вміє. А діти та дорослі тренуються неподалік - на гірці меншого розміру. Григорій каже, що чимало людей з України вміють гарно їздити на лижах, а якщо і не вміють, то дуже швидко вчаться:

«Багато людей з України. Там таке чудове місце як Славське, всім відомий гірськолижний курорт. Багато хто приїхав вже з гарними навичками. А інші навчилися дуже швидко, тому що з новим інвентарем, з єдиною методикою навчання з нуля, це дуже швидко можна зробити. Якщо люди є спортивними, роблять зарядку, катаються на велосипеді, ковзанках, то на лижах навчитися дуже легко».

Але на курорт «Вайт Тейл» приїздить і чимало тих, хто переоцінює власні фізичні можливості. Спробувавши уперше встати на лижі, каже Григорій, вони більше до цього виду спорту не повертаються:

«Моя дружина знає гарний тест. Вона просить зробити п'ятнадцять присідань. Якщо людина не може присісти п'ятнадцять разів, то мало шансів, що вона зможе їздити на лижах».

І це задоволення не з дешевих. Абонемент на цілий день із власними лижами коштує п’ятдесят два долари, півдня – сорок шість. Оренда лиж – сто сорок доларів в день. Втім, для завзятих лижників, каже волонтер Тетяна, існує чимало шляхів зекономити.

«Можна купити річний абонемент. Можна купити також спеціальний абонемент на шість днів і таким чином зекономити сорок відсотків вартості, порівняно з абонементом на один день. А я вирішила працювати тут волонтером і можу користуватися підйомником безкоштовно. Я допомагаю горі».

Цими днями увага Григорія і Тетяни була прикута до Зимової Олімпіади у Ванкувері. Втім вони не сумніваються, що на схилах їхнього «Білого хвоста» та інших подібних по всій Америці курортів катаються чемпіони майбутніх олімпійських ігор.

Інше за темою

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG