Спеціальні потреби

Якість праці вчителів визначатиме їх дальшу долю

Управління освіти міста Г’юстон, що у штаті Техас, вирішило зробити досить сміливий крок. Починаючи вже з осені, г’юстонські вчителі можуть бути звільнені, якщо їх учні не складуть успішно тестів. Уся ця ідея набула неабиякого розголосу і викликає чимало суперечок.

Роні Фінч розбирається в цифрах. Цього року вчителька математики з Г’юстона несподівано побачила на своєму банківському рахунку додатково 9 тисяч доларів. Це – її бонуси за хороше викладання. Загалом на преміальні, місто виділило вчителям рекордні 41 мільйон доларів. Отримали ці гроші ті вчителі, які зуміли покращити результати тестів серед учнів.

Але чи правильно звільняти вчителя, чиї учні не показують прогресу? Рада освітян міста каже – так, правильно. А це означає, що сотні вчителів можуть втратити роботу. Роні Фінч говорить:

«Якщо ви вчите учня цілий рік, а він не прогресує, значить, тут щось не те».

Г’юстонські посадовці кажуть, що оцінювати роботу вчителя за результатами тестування учнів – це один зі способів встановити відповідальність за успішність класу. І цей спосіб мав бути запроваджений набагато раніше.

Говорить начальник Управління освіти міста Г’юстон Террі Ґрір:

«Студенти знають, котрий вчитель добре викладає. Вчителі теж знають, котрий вчитель добре викладає. Тож ми, як управляючі, також повинні це знати. Вчителі, які не справлятимуться з нашими вимогами – повинні просто піти з викладацької роботи».

Учительські профспілки погрожують подати до суду, кажучи, що процес хорошого викладання повинен оцінюватися не лише за результатами тестів. Ґейл Фаллон з г’юстонської Федерації вчителів каже:

«Я б хотіла, щоби мої діти вчилися думати, розмірковувати, писати і робити складний аналіз. А виглядає, що складання тестів стане єдиним, чому вони будуть вчитися».

Адже наступного разу, коли ці студенти складатимуть тести, вирішуватиметься не лише їх майбутнє, але і їх вчителя.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG