Спеціальні потреби

У США планують кинути мільярди на швидкісні поїзди

Президент Барак Обама оголосив план виділити вісім мільярдів доларів на спорудження залізничних коридорів для швидкісних потягів у США. Прихильники проекту бачать у цьому не лише створення нових робочих місць, але й зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Однак критики називають це нераціональним витрачанням державних коштів.

В час, коли японський потяг розвиває швидкість 581 кілометр на годину, а французький експрес – 574, американський швидкісний потяг Асела не набирає і половини цієї швидкості. Окрім того, Асела оперує лише між Вашингтоном, Нью-Йорком і Бостоном. Втім, за словами міністра транспорту США Рея Лагуда, ситуація незабаром зміниться на краще. Він каже:

«Настане день, коли ви зможете подорожувати з Лос-Анджелеса до Сан-Франциско менш ніж за 3 години, із швидкістю 350 кілометрів на годину.

Спорудження швидкісної залізниці у Каліфорнії повинно розпочатися у 2012 році. Нещодавно президент Обама заявив про намір виділити вісім мільярдів доларів на розвиток швидкісних залізничних коридорів. Цей проект спрямований також на створення нових робочих місць.

Говорить представник Об’єднаної транспортної профспілки Джон Рич:

«Лише у Каліфорнії може бути створено 160 тисяч робочих місць для спорудження двох швидкісних залізничних коридорів».

У рамках проекту буде створено 13 коридорів між великими містами. Втім, лише в Каліфорнії і Флориді будуть побудовані залізничні шляхи виключно для високошвидкісних потягів.

Представник національної компанії залізнодорожних пасажирських перевезень «Aмтрак» Стів Калм каже:

«У Європі чи Азії є окремі залізничні шляхи, які обслуговують лише швидкісні потяги. У США і пасажирські, і товарні потяги їздять на одній колії».

Більшість виділених державою коштів піде на покращення інфраструктури і обслуговування повільніших потягів. Представники транспортної галузі кажуть, що у сполученні деяких міст залізниця конкурує навіть із авіатранспортом. Стів Калм наводить такі дані:

«Раніше між містами Вашингтон і Нью-Йорк залізничне перевезення займало лише 20% ринку. Сьогодні залізниця займає 61% ринку, порівняно із авіатранспортом. Помітний зріст стосується і коридору між Нью-Йорком і Бостоном».

Переваги у розвитку залізничного транспорту бачать і захисники довкілля. Саме на це звертає увагу директор центру захисту довкілля Говард Лернер:

«Якщо говорити про кількість пального, витраченого на перевезення кожного пасажира, то потяг у три рази економніший, ніж автомобіль, і у шість разів, ніж літак. Отож це очевидне зменшення викидів шкідливих газів в атмосферу».

Прихильники проекту кажуть, що державне фінансування дасть можливість розвинути залізничні пасажирські перевезення у США. Втім, критики зазначають, що вісім мільярдів доларів дадуть початок багатьом малим проектам, які ніколи не буде закінчено.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG